Гуанчжоу

Гуанчжоу, який європейці також називають Кантон, - одне з найстаріших міст Китаю, а також найбільший промисловий центр і морські ворота країни. Він розташований у південній частині континентального Китаю на березі Південно-Китайського моря. У Гуанчжоу є близько 100 оптових ринків. Це найбільше торгово-виставкове місто Китаю, де щорічно проводяться найбільші ярмарки, на які з'їжджаються бізнесмени з усього світу.
У Гуанчжоу будь-якої пори року багато квітів, тому друга його назва — «Місто квітів». Водночас він страждає від забруднення та смогу, транспортних перевантажень та перенаселення.
 

Особливу увагу слід приділити безпеці — дуже багато кишенькових злодіїв, зокрема, на вокзалах та в автобусах. Сумки зрізають або вихоплюють, проїжджаючи велосипедом на великій швидкості.
 
КЛІМАТ
Гуанчжоу лежить у субтропічному поясі, поблизу тропіка Раку. Завдяки впливу мусонних вітрів клімат тут теплий та вологий (відносна вологість – 77%), зима м'яка.
Найкращі місяці для відвідування Гуанчжоу в осінньо-зимовий сезон - листопад-грудень. З квітня по червень триває сезон дощів, у серпні та вересні дуже спекотно, до того ж на місто обрушуються тайфуни.
Середня температура повітря:
жовтень +24 °C
листопад +20 °C
грудень +15 °C
січень +14 °C
лютий +15 °C
березень +18 °C
квітень +23 °С
травень +27 °С
червень +28 °С
липень +29 °С
серпень +30 °С
вересень +28 °С
 
ШОПІНГ
Торгове середовище та інфраструктура Гуанчжоу, асортимент та якість товарів котируються в країні за вищим класом. Тут є великі та малі торгові вулиці, а також спеціальні вулиці одного виду товарів.
Славяться гуанчжоуська кольорова кераміка, вишивка та різьблення (по кістці, яшмі та дереву).
 

Двічі на рік (квітень, жовтень) у місті проходить Міжнародна виставка імпортних та експортних товарів, більш відома як Кантонський ярмарок.
 
ЕКСКУРСІЇ 
Гуанчжоу відомий як торговий центр, а й як культурно-історичне місто. Варто відвідати вежу Чженьхайлоу, кумирню П'яти святих, родовий храм сім'ї Чень, храм Люжунси, мавзолей Наньюе, музей Сунь Ятсена, мечеть Хуайшенси та пагоду Гуанта, один із найдавніших храмів у регіоні – Гуансяо, Лотосові гори, гори Бай.
 
РОЗВАГИ
У Гуанчжоу варто побувати в ботанічному саду - одному з найбільших і найбагатших у Китаї, природному зоопарку Паньюйсянцзян, парку Хайчуан з монастирем Океанського прапора, океанаріумі, на Сянцзянському сафарі, в нічному зоопарку Чанлун, Парковій воді. На вершині 450-метрової вежі Кантон відкрито найвище оглядове колесо у світі. На відміну від стандартних коліс, воно горизонтальне.
Театрали відвідують Великий театр «Хайчжоу» та Новий оперний театр.
Нічне життя в Гуанчжоу також насичене та різноманітне — дискотеки, фруктові, кавові, суші- та рок-бари, караоке та багато іншого.