Гусятин
Лікувальний курорт

Бальнеологічний курорт Гусятин знаходиться в Тернопільській області, біля річки Збруч біля підніжжя Товтрового кряжа. Його унікальний мікроклімат, цілющі мінеральні води, професійне медичне обслуговування сприяють не тільки лікування та оздоровлення, а й чудовому відпочинку.
 

Курорт Гусятин увібрав в себе лікувальні можливості таких відомих санаторіїв як Трускавець, Моршин, Миргород та Друскіненкай.
 
 
ЛІКУВАННЯ
Лікувальні фактори курорту - слабо мінералізована вода з високим вмістом органічних речовин типу «Нафтусі» під назвою «Новозбручанська» і ропа високої мінералізації типу «Друскіненкай» під назвою «Гусятинська».
Тут лікують захворювання нирок, печінки, шлунка, опорно-рухового апарату, суглобів, ендокринної системи та інші недуги.
 
 

За даними дослідження Одеського інституту курортології, мінеральна вода «Новозбручанська» за деякими показниками набагато перевищує лікувальні властивості «Нафтусі».
 
 
ЕКСКУРСІЇ
Привабливий ансамбль культових споруд самого містечка: церква Св. Онуфрія XVI ст., Костел з монастирем бернардинів, синагога, побудована в XVII в. в готико-мавританському стилі, пам'ятник Северину Наливайко. Цікавий краєзнавчий музей.
У Гусятині розроблені екскурсійні маршрути в заповідник «Медобори», до стародавніх капища на горі Богит, карстових озер і печер, Сидорівська замку-кораблю, печерного монастиря і церкви Святої Трійці.