Хернінг

Хернінг - місто в Данії, який вважається центром датської текстильної промисловості. Населення Хернінг разом з передмістям становить 45 470 осіб. В кінці сімнадцятого століття на місці міста було лише кілька фермерських господарств. На початку 1800-х років продукція місцевих фермерів користувалася великим попитом, що і зумовило виникнення міста як торгового центру.
 
У 19 столітті Хернінг вступає в смугу активного росту і розвитку, завдяки ряду промислових підприємств, відкритих в місті. Пізніше місто стало відоме завдяки підприємствам, що випускають текстильну продукцію. І хоча на сьогоднішній день промисловість міста має різноманітну структуру, ця галузь як і раніше є візитною карткою Хернінгу. Найбільш примітним будівлею в місті є виставковий комплекс, найбільший виставковий центр в Скандинавії.
 
Музей сучасного мистецтва був відкритий в Хернінгу у вересні 2009 року. Будівля музею має на своїй території майданчика для постійних і тимчасових експозицій, зал на 150 місць, ресторан, бібліотеку. Це абсолютно інноваційна споруда, як за архітектурним рішенням, так і за своїм призначенням. Автори даного проекту прагнули об'єднати візуальне мистецтво та музику.
 
Оскільки місто має давні стосунки з текстильною промисловістю, то вона ж і стала головним натхненником для будівництва незвичайного будівлі Музею. Якщо дивитися на будівлю зверху, то можна помітити подібність із колекцією піджаків. Навіть комір сорочки знайшов своє відображення в дизайні будівлі. Будівля сплановано так, що дозволяє легко закрити виставковий простір, залишаючи відкритими всі периферійні його частини, що включають в себе ресторан, офісні приміщення, бібліотеку і т.д.