Хевіз

Городок-купальня Хевіз розташувався на березі найбільшого в світі природного термального водоймища - озера Хевіз. Всього в 6 км знаходиться озеро Балатон, в 200 км - столиця Угорщини. Ліс, що оточує озеро Хевіз, створює на курорті особливий мікроклімат. Температура води в озері влітку досягає +34 ° C, і навіть взимку не опускається нижче +24 ° C. У критій купальні ж температура води цілий рік підтримується на рівні + 30-32 ° C.
 
ГОТЕЛІ
У Хевізе великий вибір готелів, в тому числі з власної лікувальною базою - від 2 * до 4 *, апартаментів, хостелів, дач.
У деяких готелях є російськомовний персонал.
 
ЛІКУВАННЯ
На курорті Хевіз використовується кілька лікувальних факторів: унікальний мікроклімат, термальна вода і торф'яні грязі. Озеро живлять 10 термальних джерел різної температури. Вода багата кальцієм, магнієм, сірководнем, сульфатом та радоном.
Вода Хевиза ефективна при лікуванні захворювань опорно-рухового апарату, гінекологічних хвороб, хронічних запальних процесів, м'язового ревматизму, ожиріння, безпліддя, дерматитів, при післяопераційної і посттравматичної реабілітації. Для пиття воду рекомендується вживати при хронічних хворобах шлунково-кишкового тракту.
Лікувальними властивостями володіють і торф'яні грязі, що залягають на дні термального озера. Вони містять гормональні речовини - естрогени, а бактеріальна флора виділяє слабкий антибіотик, тому у воді немає хвороботворних бактерій. Важливий момент - Хевізському бруду не мають неприємного запаху.
Купатися в лікувальному озері можна не більше півгодини, потім потрібно відпочити.
Для хворих, які перенесли інфаркт міокарда, «чорнобильців» та інших груп ризику найкращий час для оздоровлення - осінь і весна.
 

 
Вода в озері повністю оновлюється за дві доби. Через постійне природного перемішування її температура у всіх точках озера однакова.
 
ЕКСКУРСІЇ
Можна відвідати Кестхей, виноробний район Бадачонь, Малий Балатон, балатонського національний парк, Будапешт. З Хевиза зручно відправитися на екскурсію до Відня (Австрія), Словаччину.
 
РОЗВАГИ
У Хевізе проводяться концерти класичної та камерної музики, вечори оперети, фольклорні свята з дегустацією місцевих вин. Можна побувати на лицарському турнірі в середньовічному замку в Шюмеге, політати на планері над Балатоном або перетнути його на поромі.
У селищі Кехідакуштань є аквапарк.
Численні ресторанчики, бари, кафе і кондитерські курорту пропонують страви і напої національної кухні.