Хорсенс

Хорсенс - данське місто в східній Ютландії. Це - ділянка ради муніципалітету Horsens. Заснований в 11 або 12 столітті. Був укріпленим містом з декількома монастирями. У 1442 році отримав першу торговельну хартію і до 18 століття став комерційним центром. Після 1780 в місті за домовленістю данського уряду з Катериною II до кінця свого життя в практичній ізоляції проживали принци і принцеси Брауншвейзького сімейства - діти Антона Брауншвейзького і Анни Леопольдівни, брати і сестри Івана VI. В цей час Данією фактично правила королева Юліана-Марія, сестра Антона Брауншвейгского.Сімволом міста є конячка. Місто оточене низькими пагорбами і долинами, створеними льодовиками під час останніх льодовикових періодів. Він розташований в 50 км на південь від Орхуса і 30 км на північ від Vejle приблизно з 200 км до Копенгагену. Чарівне містечко з непогано збереглися старовинними кварталами. Хорсенс - місце народження Вітуса Берінга.
 
ПРИРОДА
Зима тут триває цілих чотири місяці, вона довга і холодна. Початок припадати на грудень, а закінчується в кінці березня. Протягом усього цього часу велика вологість. І хоча взимку температура звичайно не опускається нижче мінус семи градусів, через вологість здається, що вона дуже холодна. Основна кількість опадів, що випадають припадає на осінь і зиму. А ось літо і весна в Данії в основному відносно сухі і ясні. Влітку не буває особливо спекотно, всього 15-18С градусів. Так що кращий час для відвідування - літо.
 
КЛІМАТ
Морський: помірний, з м'якою зимою (середня температура лютого близько 0 ° С) і прохолодним літом (середня температура липня + 16 ° С).
 
Населення: 51,670 тис. Данці (2008р.)
Релігія: більшість населення належить до Датської Народної Церкви (лютеранство), інші сповідують християнство і мусульмани.
Часовий пояс: GMT + 1
Мова: датський
 
ЦІКАВІ МІСЦЯ
Міський центр Хорсенс перетворений в найбільший середньовічний місто ринку в Північній Європі з послугами та розвагами для сімей і дітей різного віку. Кожен березень, Хорсенс влаштовує спеціальний Фестиваль "Злочини". Цей Фестиваль - датською мовою Krimimessen - є приводом для літературного злочину, таємниць і трилерів. Фестиваль "Злочини" організований Публічної бібліотекою, і кожен рік багато відомих письменників детективного жанру відвідують його. Проводитися в останню п'ятницю і суботу серпня.