Хусавік

Хусавік є одним з найстаріших географічних поселень в Ісландії. Назва міста походить з епохи вікінгів і тих часів, коли шведський переселенець Гардар Сваварссон провів зиму в цьому місці і побудував перший будинок. Буквальний переклад назви міста означає - «Будинок на затоці». Населення міста Хусавік становить 2,500 осіб. Міський музей представляє виставки присвячені різноманіттю історичної спадщини, природних явищ і північних тварин, таких як білий ведмідь і різні види птахів. Музей також виконує функцію місцевої художньої галереї, з різними сезонними експонатами від місцевих та інших ісландських художників.
 
 У місті існує Музей китів. Творець і керівник цього музею - Аббі, присвятив своє життя вивченню життя китів. Він став одним з борців за накладення заборони на китобійний промисел. У 2-х поверховому будинку музею можна побачити все, що пов'язано з китами, історією китобійного промислу в водах Ісландії. Тут представлені черепа і скелети китів, і інших тварин, що мешкають в одному життєвому просторі з китами. Інформаційний центр по китам організовує поїздки, в яких пропонується спостерігати поведінку китів в океанських водах, з гавані Хусавік на традиційних рибальських і пасажирських суднах. Тут же можна отримати екскурсію на завод по перероблення риби та дізнатися про методи ісландської системи квот.
 
Басейн в місті Хусавік - це красива споруда під відкритим небом, наповнене геотермальної водою з підігрівом. Басейн відкритий в будь-який сезон року; при басейні є парова лазня, сауна, спеціальний теплий басейн для дітей і гірки для розваги. Геотермальні джерела, використовувані для лікування псоріазу, шкірних захворювань і бронхіальної астми, розташовані поруч з містом Хусавік. У цьому місці розташована ванна, розміри якої становлять 1,5 х 6,8 х 0,6 метрів; вода з джерела подається через шланг і регулюється спеціальним термостатичним механізмом.
 
У районі міста є досить багато готелів, котеджів, гостьових будинків і кемпінгових майданчиків. Кемпінги розташовуються на північній околиці міста. Гідні ресторани можна знайти на територіях, прилеглих до готелів, або на магістральних вулицях Хусавік. Спорт-бар, де транслюються спортивні передачі, розташований на території Fosshotel Husavik. Ресторан Salka розташовується на головній вулиці, і розміщений в старій будівлі 1882 року. По дорозі до гавані можна знайти ресторан Gamli Baukur, який відтворює своїм дизайном і обстановкою, копію ресторану 19-го століття в місті Хусавік.
 
Місто, розташоване в бухті, має прекрасний вид на гори Kinnarfjoll. Територія навколо Хусавік передбачає безліч всіляких пішохідних маршрутів по різноманітному ландшафту, наприклад: можна пройтися по берегах затоки Скьяульванді і вздовж річки; можна відвідати доглянутий парк, розташований навколо озера Botnsvatn, і ловити форель абсолютно безкоштовно; можна прогулятися до гори Хусавік, 417 метрів над рівнем моря, де в ясний день можна милуватися чудовим видом на північний острів Грімс, розташований на Полярному колі.
 
Муніципальний центр Хусавік знаходиться поблизу багатьох визнаних пам'ятками, найкрасивіших природних скарбів Ісландії. Таких як: водоспад Деттіфосс - найпотужніший водоспад Європи; вражаючий своєю акустикою каньйон Асбіргі; півострів Melrakkasletta, де чудові пляжі населені великою кількістю морських птахів; озеро Миватн.
Річка Лаксана, на якій можлива рибалка на лосося, випливає з озера Миватн і каньйон Laxargljufur. У цьому каньйоні розташована ГЕС Laxarvirkjun, що знаходиться в 32 кілометрах від міста, перша черга якої, була введена в 1939 році. Всередині будівлі ГЕС, в літні місяці, проводяться екскурсії та виставки. Поруч з ГЕС існує, доступне в літню пору, найбільше збережена будівля 19-століття в Ісландії, зроблене і крите за допомогою дерну.
Популярна курортна зона озера Миватн знаходиться всього в 45 хвилинах їзди від Хусавік. Вражаюча природа четвертого за величиною, і найбільшого в регіоні озера, дозволяє зробити унікальні фотографії на згадку про подорож по Ісландії. Тут розташовані сірчані грязьові джерела і фумароли. У цьому ж районі розташовується геотермальна електростанція Krofluvirkjun - близько 45 хвилин їзди на південний захід.
Національний парк Йекюльсаральювюр і каньйон річки Glacier, знаходяться приблизно в годині їзди від Хусавік на північний схід від міста.
 
Спортивні заходи, що проводяться в Ісландії, складають значну частину місцевої культури. Це Катання на лижах, верхова їзда, піші походи, риболовля і т.д.
 
Екскурсії доступні в зимовий період, також набирають популярність. Існує маса варіантів - кожен завжди може вибрати що-небудь до душі. Підлідна рибалка, катання на санях і снігоходах, снігові сафарі на супер-джипах, лижні прогулянки - ось кілька різних способів отримати насолоду від величних Північно-Східної Ісландії в зимовий час. Відчути контраст гарячих джерел і геотермальних районів поруч із засніженими пустелями і замороженими водопадами.
 
Хусавік розташований на південь від Північного полярного кола, і має влітку «полярний» день - 24 години денного світла, а взимку «полярну» ніч, коли фарби нічного неба залишаються за межею можливого уяви. Зимове небо прикрашене мільйонами зірок і мерехтить Північним сяйвом. Дослідницька станція з вивчення цього красивого природного явища знаходиться на Manarbakki, на північ від міста Хусавік.