ПеруПеру

Ікітос

На березі річки Амазонка, де її світлі води змішуються з темними водами річки Ріо ​​Негро знаходиться Ікітос -центр перуанської Амазонії. Тут в районі злиття двох річок найчастіше можна побачити рожевих і сірих річкових дельфінів, що граються в водах, що стрімко біжать.
 
Місто було засноване місією єзуїтів, яка довго відбивала атаки індіанських племен, які не бажали змінювати свою віру. Каучукові та нафтові підйоми перетворили його на столицю департаменту Лорето. Тут досі дуже помітний поділ суспільства на нащадків нафтових магнатів і людей, що живуть за межею бідності.
 
Ікітос також є центром амазонської медицини. Тропічні ліси, що оточують місто, - справжня комора лікарських рослин. Саме на їх основі в Європі та США виробляють багато сучасних медикаментів, які довели свою ефективність. В Ікітосі знаходиться кілька центрів народної медицини, де успішно лікують такі тяжкі захворювання, як гепатит С та цукровий діабет. Привезені з усіх кінців перуанської Амазонії лікувальні трави продаються у спеціалізованих лавах місцевого ринку. Тут можна придбати і взяти з собою готові препарати.
 
Сьогодні Ікітос став туристичним центром регіону та є відправним пунктом для подорожей до Сельви. Сюди організовано регулярні перельоти з Ліми.
 
Місто прикрашає знаменитий Металевий Дім, спроектований Ейфелем і доставлений сюди частинами 1890 р. Він встановлений на центральній площі Пласа де Армас.
 
З часів економічного буму збереглося безліч так званих азулежуш (оформлена малюнком керамічна плитка) ручної роботи, імпортованих з Португалії для прикраси багатих особняків.
 
На південному сході Ікітоса знаходиться район Белен, де більшість будинків побудовано на плотах, що дрейфують на воді. Незабутнім тут для Вас стане відвідування місцевого ринку Белен, де поряд з рисом, картоплею, фруктами та свіжою рибою, індіанці продають безліч незвичайних та екзотичних товарів. Так, наприклад, можна придбати листя коки та сушених жаб, свіжих гусениць та зуби піраньї. Цілий ряд відданий під лікувальні настоянки та зілля від таких захворювань, як артрит, гастрит, імпотенція. Найбільший попит має настойка "Сьете Раісес" (7 коренів), що зміцнює імунітет і активізує всі функції організму.
 
Найкраще познайомитися з рослинним та тваринним світом Ви зможете, зупинившись на 3-4 дні в екологічному готелі або еколоджі, розташованому прямо в амазонській сельві.