Іль-Сент-Марі

Іль-Сент-Марі (Святої Марії, Île Sainte Marie та його малагасійська назва - Нозі-Бораха, Nosy Boraha) - вузький острів завдовжки 60 км, розташований за 7 км від східного узбережжя Мадагаскару. З кінця 17 століття цей острів був однією з основних баз піратів Індійського океану. Сьогодні Іль-Сент-Марі - популярний пляжний курорт, як у аборигенів, так і туристів з інших країн. З липня по вересень у прибережних водах острова можна побачити горбатих китів, що мігрують з Антарктики.
 
Найкращий час для відвідування — з вересня до грудня, сезон дощів триває з червня до серпня. Велике місто - Амбудіфутатра (Ambodifotatra).
 
ЯК ДІБРАТИСЯ ДО ІЛЬ-СЕНТ-МАРІ
До острова можна дістатися човнами з містечка Соанієрана-Івонго (Soanierana-Ivongo), що курсують до бухти Амбудіфутатра. Найшвидші човни компанії Cap Sainte Marie (тел.: 57 404 06, в дорозі 1 година, 4 EUR) вирушають на острів щоранку. Також курсують човни The Princesse Saphira (тел.: 032 04 681 86), Rozina IV та Magnifique, які вирушають пізніше та йдуть близько 2 годин, вартість проїзду 25 000 MGF.
Крім того, до острова можна долетіти з Антананаріву.
 
ПЛЯЖІ ІЛЬ-СЕНТ-МАРІ
Острів Святої Марії відрізняється чудовими пляжами та затишними печерами, оточеними розкішними кокосовими пальмами. Любителі дайвінгу чи сноркелінгу отримають величезне задоволення, «освоюючи» коралові рифи вздовж узбережжя острова. На острові є безліч маленьких сіл, віддалених один від одного лісами. З боку Індійського океану лежить ланцюг острівців, покритих густою зеленню та плантаціями кокосових пальм.
Більшість пляжів і готелів розташовані вздовж західного узбережжя, там є кілька відокремлених бухточок з хорошими пляжами, а також прекрасний пляж на маленькому острові Іль-о-Нат (Ile aux Nattes).
 
ДАЙВІНГ НА ІЛЬ-СЕНТ-МАРІ
Популярні дайв-сайти: «Пагода», де мешкають групери, мурени, лобстери, морські черепахи та скати (глибина занурення – 12 м), риф Суанамбо, що складається з чорних коралів (глибина занурення – 28 м) та «Стіна груперів» (глибина занурення досягає 40 м). А також два річки: затонулий 55-метровий корабель «Кокотерає», що лежить на глибині 15 м і 8-метровий рибальський човен «Леопард» (глибина занурення — 34 м).
 
РОЗВАГИ, ЕКСКУРСІ ТА ПАМ'ЯТКИ
Крім того, можна вирушити в плавання до китів - невеликі судна підпливають на відстань 100 м до китів-горбаток, які часом досягають 15-18 метрів завдовжки.
У дайв-центрах та деяких готелях можна взяти напрокат човен для риболовлі та екскурсій на найближчі острови. Вартість 225 EUR за день, місткість – до 4 осіб. Недорогі пироги (місцеві човни) можна орендувати на узбережжі у місцевих.