Кальмар

Кальмар - одне з найстаріших міст Швеції, столиця льону Кальмар. Місто Кальмар є брамою на найдовший у Швеції Еландський міст, що з'єднує острів Еланд зі Скандинавським півостровом. У середні віки він був третім за величиною в державі і був центром торгівлі, головним чином експорту заліза, яким займалися торговці з Німеччини. Розташований на південному сході країни, березі Балтійського моря. Місто утворилося навколо замку Кальмар, який у свою чергу був збудований у XII столітті навколо сторожової вежі, призначеної для захисту від піратів та данців. Серед інших визначних пам'яток виділяється спроектований Тессіном кафедральний Кальмарський собор.
 
Замок Кальмар, розташований біля Кальмарської середньовічної пристані, відігравав ключову роль у Шведській історії від часу його будівництва у 12 столітті. Одного разу названий «ключом до Швеції» цей історичний замок був встановлений для Кальмарського союзу, в якому Швеція, Норвегія, Данія були об'єднані в одне королівство в 1397, завдяки зусиллям королеви Данії Маргарет. Будівництво фортеці розпочалося у 12 столітті. У 16 столітті фортеця була вдосконалена під правлінням короля Густава I і використовувалася як королівський палац. У ній є прекрасна кімната королівського сина Еріка XIV. Стіни кімнати прикрашені дерев'яною обшивкою, над якою знаходиться барвистий бордюр із картин, написаних штукатуркою. Кальмар був захоплений датчанами в 1613 і спалений вщент в 1647 році. З того часу фортеця служила лікеро-горілчаним заводом, зерносховищем, в'язницею та музеєм.
 
У дев'ятнадцятому столітті замок був у поганому стані, і передбачалося, що деякі його історичні інтер'єри мають бути переміщені до іншого будинку. Фредерік Шоландр поклав край цьому плану і натомість почав реставрацію замку. У 1856 році він представив свої пропозиції щодо відновлення королівських апартаментів, що здійснилися через п'ять років. З 1880 Хельго Цеттерваль продовжив реставрацію замку і в 1891 замок отримав силует, який він має сьогодні.
 
Сьогодні замок – головна визначна пам'ятка в цьому портовому місті Швеції, з якої можна розпочати дослідження «Королівства кристала», і досить дешево купити продукти скляного виробництва. Крім того, замок Кальмар – це найбільш добре збережений із замків епохи відродження у Швеції.