Камчатка

Камчатку називають країною природних контрастів, краєм дивовижної краси і своєрідності. Це найвіддаленіший від європейського центру куточок Росії. Насправді Камчатка - півострів, що омивається Тихим океаном, Охотским і морем Берінга.
Головне джерело тяжіння на Камчатці - її вулкани, за рівнем вулканічної активності це унікальне місце на Землі: тут понад 160 вулканів, з яких 28 - діючих. Крім того, півострів цікавий грязьовими вулканами, що киплять озерами, гейзерами, льодовиками.
Цей напрямок для екологічного туризму, активного туризму, для тих, хто звик або готовий більшу частину відпочинку провести далеко від благ цивілізації, серед дикої гірської природи. Природні мінеральні джерела (наприклад, Чістінскіе нарзани) зацікавлять тих, хто хоче поправити здоров'я.
Поїздку на Камчатку слід бронювати завчасно, так як в короткий туристичний сезон (липень-серпень) можуть бути складності і з квитками, і з розміщенням.
Щоб «озирнутися» на Камчатці, потрібно не менше 14 днів. Ідеальним варіантом буде комбінований тур, що поєднує кілька видів відпочинку.
Прямий переліт з Москви в Петропавловськ-Камчатський займає близько 9 годин.
 

Час на Камчатці на 10 годину випереджає київське. Через таку різницю, а також тривалого перельоту перший день перебування зазвичай присвячують відпочинку, адаптації, можливо, з екскурсіями по місту.
 
КЛІМАТ
Клімат морський мусонний, на заході більш суворий, ніж на сході. У південній частині - морський, в центрі і на півночі помірно континентальний. Літо коротке і прохолодне.
Середня температура повітря:
Квітень +1 ° C
Травень +6 ° C
Червень +11 ° C
Липень +14 ° C
Серпень +15 ° C
Вересень +12 ° C
 
ЕКСКУРСІЇ
Екскурсії по Петропавловську-Камчатському, по Авачинської бухті; на Курильські озеро; в природний парк Наличево з численними термальними і холодними мінеральними джерелами. Цікаво з'їздити до «домашнім вулканів», як називають Авачинська-Коряцький групи вулканів зовсім поруч з Петропавловськ-Камчатський; Мутновского-Гореловскую групу вулканів; Ключевський групу вулканів з одним з найвищих діючих вулканів світу - Ключевська сопка (4750 м). Варто відвідати Бистрінского природний парк, де живуть корінні народи - евени, коряки і ітельмени, побувати на Командорських островах; з'їздити в Криницький заповідник, де мешкають соболя і ведмеді, знаходяться 25 вулканів, з яких половина діючі, джерела кипіла. І, звичайно, найголовніше диво - Долина гейзерів.
 

Хороші дороги якщо на Камчатці і є, то в мізерно малій кількості. Тому головні засоби пересування - автомобілі «Урал», ГАЗ-66 або вертоліт (особливо для найбільш віддалених місць).
 
РОЗВАГИ
Сходження різної складності на вулкани, вертолітні тури на Курильські озеро, Командорські острови, в район Ключевський Сопки.
Полювання, риболовля, підводні занурення для досвідчених дайверів, сплави по річках, прогулянки на конях, на собачих упряжках.
Можна побувати на виступах національних пісенно-танцювальних колективів, познайомитися з укладом життя ітельменского села, евенкійського стійбища.
 

На маршруті потрібно чітко виконувати рекомендації і вимоги гідів, так як Камчатка таїть потенційні природні небезпеки.