Карелія

Карелія - ​​це край найкрасивіших озер, лісів, пам'яток дерев'яного зодчества. Омивана Білим морем, водами Онезького і Ладозького озер, Карелія дарує можливість перейнятися неяскравим, але дивовижною природою півночі.
Цей напрямок відмінно підходить для активних турів, паломництва (Валаамського і Соловецький монастирі). Крім того, Карелія цінна для мандрівників, які цікавляться етнографією - чого вартий лише епос «Калевала».
 
ГОТЕЛІ
У містах можна зупинитися в готелях. Для відпочинку на природі пропонуються турбази, бази відпочинку, котеджі, гостьові будинки, приватне житло, але їх не так багато. Складно знайти варіанти, оптимальні по співвідношенню ціна / якість. Турбази або з мінімальними зручностями та сервісом, але за доступними цінами, або дуже хороші побутові умови і багато додаткових послуг з невиправдано високою вартістю.
У хороших котеджах, гостьових будинках, на турбазах є баня, прокат човнів, організовується полювання.
 

Багато турбази знаходяться неподалік від Петрозаводська. Це зручно для вилазок на екскурсії, але ще не гарантія гарної риболовлі, а також наявності ягід і грибів.
 
КЛІМАТ
Клімат Карелії помірно холодний, перехідний від морського до континентального. Причому один тип погоди може різко змінюватися іншим. Лід на річках і озерах зникає до середини травня. Літо прохолодне. В цей час зменшується хмарність, знижується відносна вологість повітря, зазвичай висока - в середньому 80%. Червень-липень - час білих ночей. Самий вологий місяць - серпень, але це на руку грибникам. Осінь вітряна, хмарна, з мжичать дощами.
У липні-серпні вода в малих і середніх озерах, мілководних затоках великих озер нагрівається до +24 ° С, а в великих озерах (Топозеро, Пяозеро) - до + 18 ° С.
 
Середня температура повітря:
Квітень +8 ° C
Травень +10 ° C
Червень +13 ° C
Липень +20 ° C
Серпень +15 ° C
Вересень + 11 ° C
 

Комарі зустрічаються повсюдно протягом усього літа, але особливо активні з початку червня до середини липня.
 
ЛІКУВАННЯ
Курорт Марциальниє Води, що в 55 км від Петрозаводська, - перша російська здравниця. Лікувальні фактори - залозиста мінеральна вода з унікальним складом і сапропелеві габозерскіе лікувальні грязі.
Тут лікують хвороби крові, органів травлення, органів дихання не туберкульозного характеру, кістково-м'язової, серцево-судинної, нервової, сечостатевої систем; проводять реабілітацію «чорнобильців».
 
ЕКСКУРСІЇ
Національні парки Водлозерский і Паанаярви; заповідники Кандалакшський, Ківач (водоспад Кивач - другий за величиною рівнинний водоспад Європи) і Костомукшский. Петрогліфи на Онезьке озеро і на березі Білого моря; гора Воттоваара, архіпелаг Кузови з 16 невеликих незаселених островів; край Сямозеро; Біломорсько-Балтійський канал.
Музей дерев'яного зодчества під відкритим небом «Кижи» на однойменному острові в Онезьке озеро; Валаамського архіпелагу на Ладозькому озері з чинним монастирем (туристам, вирушаючи на екскурсію, слід пам'ятати про дрес-коді); Соловки; місто Сортавала.
 
РОЗВАГИ
Рафтинг, сплави на плотах і байдарках, відмінна риболовля, полювання, катання на велосипедах, збір грибів та ягід.
Можна відправитися в річковий круїз Кижи - Валаам, покататися на катерах або човнах, відправитися в шхери (маленькі скелясті острівці).
У липні в Карелії проходить вітрильна регата «Онего».