Карлові Вари
Лікувальний курорт

Карлові Вари – найбільший та найпопулярніший курорт у Чехії. У місті та околицях налічується близько 550 мінеральних джерел, з них з лікувальною метою використовуються лише 12.
Карлові Вари приваблюють туристів не лише своїми цілющими водами, а й чудовою природою, а також чудовими зразками архітектури імперського стилю.
Прямого транспортного сполучення з Карловими Варами Україна не має. Добиратися потрібно до Праги, а далі автобусом, поїздом або таксі.
Санаторії курорту працюють цілий рік.
 

Карловарські терми - єдині гарячі джерела країни.
 
 
ГОТЕЛІ
У Карлових Варах понад 50 готелів та санаторно-курортних комплексів. Серед них можна виділити власне готелі (3–5*), санаторії та курортні будинки. Санаторії пропонують комплексне лікування. Курортні будинки мають власну лікувальну базу, але бюветів у них немає. Постояльці готелів та курортних будинків можуть замовляти програми у санаторіях.
 
ЛІКУВАННЯ
Лікування у Карлових Варах базується на регулярному питві мінеральної води. Вона також використовується для ванн, різноманітних промивань, зрошень та інших процедур.
Вода у всіх карловарських джерелах - бікарбонат-сірчано-хлорид-натрієва. Вони відрізняються один від одного за температурою (30–72 °С), вмістом вуглекислого газу та продуктивністю. Джерела з нижчою температурою мають проносні властивості, з вищою — мають заспокійливу дію. Найпоширенішим і універсальним є джерело № 1 «Вржидло». Карловарська вода досить активна. Її дія на організм триває півроку.
Основні показання для лікування Карлових Варах — захворювання шлунково-кишкового тракту, обміну речовин, опорно-рухового апарату, онкологічні захворювання, стреси, пародонтоз.
Рекомендована тривалість лікування – 21 день двічі на рік. Для профілактики захворювань рекомендований тур тривалістю 14 днів. Існують і тижневі релакс-тури.
У Карлових Варах знаходиться унікальна дитяча оздоровниця Manes з лікування цукрового діабету. Бронювати місця у ній бажано за 3 місяці до поїздки.
Безглуздо робити запаси мінеральної води, оскільки її лікувальні властивості зберігаються лише кілька годин.
Комбінувати воду можна лише з трьох джерел (як правило, лікарі приписують воду із двох). На день призначають 2–3 (рідко 4) процедури.
 

Всі лікарі володіють англійською, німецькою та російською мовами.
 
 
ЕКСКУРСІЇ 
У Карлових Варах чи не кожна будівля — витвір мистецтва. Найвідоміші – Замкова вежа Карла IV, православний собор Св. Петра та Павла, собор Св. Марії Магдалини. Обов'язково потрібно побувати у Музеї скла «Мозер», на заводі «Бехерівка».
Можна з'їздити на екскурсії до Праги, Локету, Франтішкові-Лазні, Маріанське-Лазні, Подебради, Пльзень, Яхімов.
 
РОЗВАГИ
Любителі спорту мають можливість пограти у теніс, гольф, більярд, боулінг, пейнтбол, сквош, стрибнути з парашутом, поплавати у басейні. У Карлових Варах знаходиться один із найстаріших іподромів у Чехії.
В околицях Карлових Вар прокладено велику кількість маршрутів для любителів пішохідних та велопрогулянок.
Можна відвідати міський театр, камерні театральні сцени, галереї та виставкові зали, кафе, казино, дискотеки, нічні клуби. У готелі Imperial відбуваються концерти джазової музики.
У червні у Карлових Варах проходить карнавал, у липні – міжнародний кінофестиваль.