Карлстад

Карлстад — місто у Швеції, центр льону Вермланд. Розташований на північному березі озера Венерн. 18-те за величиною місто Швеції з населенням 83,994 мешканців. Карлстад розташований в гирлі найдовшої річки Швеції Кларелвен, що впадає в озеро Венерн, найбільше за площею озеро країни (і третє за площею в Європі після Ладозького та Онезького озер).
 
У південно-західній частині Швеції розташоване мальовниче та гостинне місто Карлстад. Він лежить на північному березі найбільшого у країні озера Венерн, у гирлі річки Кларолвен.
 
Ця територія була населена ще з періоду раннього середньовіччя, а вже 1584 року місцеве поселення отримало статус міста. Дослівно його назва перекладається як «місто Карла». Вже тоді місто стало швидко розвиватися, воно було великим комерційним, індустріальним та адміністративним центром регіону.
 
Сьогодні населення Карлстаду становить близько 85 тисяч жителів, це типове провінційне шведське місто зі спокійною атмосферою. Тут є багато парків, місць для прогулянок, торговельно-розважальних центрів, музеїв та концертних залів.
 
Однією з найвідоміших місцевих визначних пам'яток є кафедральний собор Карлстада, розташований неподалік центральної площі. Він був збудований на початку 18 століття і дивом уцілів під час пожежі середини 19 століття. Також відомий і найдовший у Швеції кам'яний міст, збудований наприкінці 18 століття.
 
Також великою популярністю серед мешканців міста та туристів користуються прогулянки на човні озером, піші та велосипедні прогулянки навколо озера, риболовля та пікніки.
 
Місто Карлстад відоме також як «місто сонця» і не тільки через те, що тут часто світить сонце, а також завдяки дивовижній привітності та гостинності городян, а усміхнене сонечко є символом міста.