Кейптаун
Пляжний курорт

Кейптаун вважається одним із найкрасивіших міст світу. Розташований він на південному заході ПАР, між горами та океаном. Своєрідна архітектура, висококласні готелі та безліч визначних пам'яток роблять його надзвичайно привабливим для туристів. Столова гора – одне з найзнаменитіших туристичних місць у Кейптауні. Тут же знаходяться найкращі виноробні райони.
Пляжний сезон у Кейптауні триває з жовтня до травня.
 

Більшість готелів розташовані біля пляжу.
 
 
КЛІМАТ
Клімат міста порівняний із середземноморським. Листопад-лютий – найкращий час для поїздки. Лютий ще й найсухіший місяць року.
Середня температура повітря:
жовтень +23 °C
листопад +24 °C
грудень +26 °C
січень +27 °C
лютий +28 °C
березень +27 °C
 
ПЛЯЖІ
Від їдальні бухти у бік Атлантичного узбережжя простяглися незаймані пляжі. Західне узбережжя скелясте, упереміш з піщаними пляжами. Проте прибережні води досить прохолодні для купання (добре, якщо температура сягне +18–19 °С), тому туристи зазвичай обмежуються сонячними ваннами. Найбільш популярні пляжі Camps Bay, Clifton, Llandudno, Bantry Bay, Hout Bay та Blouberg.
 
Пляж Clifton, розташований у самому Кейптауні, біля підніжжя Столової гори, вважається одним із найкращих нудистських пляжів світу. Тут нудисти не лише лежать на пляжах, а й влаштовують сходження на довколишні гори, катаються на велосипедах та водних лижах голяка.
 
ЕКСКУРСІЇ 
Пропонуються оглядові екскурсії по місту, на півострів Кейп, Данський мис, острів Робен, Національний парк Столова гора, ботанічний сад Кірстенбош. Також цікаві світова столиця страусів Оудстворн, сталактитові печери Канго-Гейвс, гепардові ферми, лагуна Найзни, заповідник Тсітсікамма-Форест.
У Кейптауні є єдиний в Африці музей російського мистецтва Marvol Museum. Кейп-Поїнт - місце, де зустрічаються Атлантичний та Індійський океани. Справжнє диво природи – різні відтінки блакитного кольору двох океанів.
 

Акваріум двох океанів найбільший у Південній півкулі. Тут у семи галереях, що постійно працюють, можна побачити понад 3000 жителів підводного світу.
 
РОЗВАГИ
Кейптаун - ідеальне місце для активних занять спортом цілий рік: віндсерфінг, дайвінг, гольф, катання на велосипеді.
З серпня по листопад на кейптаунському узбережжі є можливість поспостерігати за китами, що веселяться. Інші популярні заняття – спостереження за птахами, відвідування колонії пінгвінів.
Waterfront — старий порт, перероблений у центр розваг із ресторанами, барами та магазинами — найпопулярніше місце відпочинку у місті. Також у місті маса дискотек, винних барів, музичних кафе та ресторанів.
 

У льохах Воган Джонсоне Вій Шоп зберігається понад 500 різних марок південноафриканських вин.