Кіруна
Гірськолижний курорт

Місто розташоване за 140 км на північ від полярного кола і є одним із важливих гірничопромислових центрів району. Оригінальна церква, збудована у 1912 році, нагадує відомі лапландські вігвами, які тут називають кота. Сміливців, які зуміли піднятися на гору Кебнекайзе за сто км на південь від Кіруни, чекає незабутнє видовище - північне сонце, що висвітлює своїм убогим світлом лапландську тишу. Неподалік Кіруни, в селі Юккас'ярві щороку стоїть готель із льоду та снігу. Назва готелю Arctic Hall.
 
Місто Кіруна розташоване в самій північній точці Швеції, біля кордону з Норвегією та Фінляндією. Найпростіше дістатися до Кіруни з норвезького Нарвіка. Кіруна – невелике місто з населенням близько 25 тис. осіб.
 
Нещодавно в пресі пройшла інформація, що влада Швеції має намір перенести на нове місце місто Кіруна. Це з небезпекою те, що місто може провалитися під землю.
 
Під Кіруною розташовані шахти та копальні, завдяки яким місто і виникло близько ста років тому. Незважаючи на те, що в даний час порожнечі, що утворилися на глибині одного кілометра під містом, не загрожують його мешканцям, влада має намір повністю перенести центр населеного пункту протягом найближчих десяти років. За словами представника державної гірничорудної компанії LKAB, якій належать шахти, першими переїдуть залізничний вокзал та високошвидкісне шосе. Потім на великі трейлери занурять житлові будинки. Щоб перемістити будівлі мерії та церкви, їх розберуть на кілька частин. Нове місце для центру міста наразі не визначено.
 
У кіруні проходить щорічне свято зими, де вогні Північного Сяйва переливаються над безмежним сніговим простором.
 
Це найбільший фестиваль такого роду в Європі: відвідувачі мають можливість не лише спостерігати конкурс скульптур з льоду, в якому беруть участь понад 60 художників, а й покататися на собачих упряжках, північних оленях, а також залізти в ескімоську хатину "голку", зроблену з затверділого снігу. Такі хатини на фестивалі будуть обладнані під маленькі ресторанчики та бари.