Кран — Монтана
Гірськолижний курорт

Сонячний гірськолижний курорт Швейцарії складається з двох селищ Кран і Монтана. Цей справжній скі-мегаполіс розташований у центрі кантону Вале на південних схилах Бернських Альп на висоті 1500 м на мальовничій терасі над долиною річки Рона. Це плато з численними озерами, цілющими джерелами та хвойними лісами.
Півсотні готелів та 7000 шале та апартаментів приймають найрізноманітнішу публіку — від найбагатшої до найдемократичнішої.
 
ТРАСИ
Переважна більшість схилів — південні, але є кілька західних і східних. Складних трас небагато – це крутобугристі траси у Bella Lui та La Toula. Найбільше курорт привабливий для лижників середнього рівня та новачків: траси тут широкі і не дуже важкі, деякі червоні можна класифікувати як хороші сині. Кран-Монтана також дуже гарний для сноубордистів - для них є халф-пайпи та сноу-парки. Є й траси для бігових лиж.
Працюють гірськолижні школи для дітей (6–12 років) та дорослих, а також гірськолижний дитячий садок (3–5 років).
 

До підйомників потрібно або їхати на скі-басі, або довго йти пішки.
 
 
РОЗВАГИ
Фітнес-центр, тенісні корти (у тому числі й криті), зали для сквошу, басейни, відкриті та криті ковзанки, гольф-поля. Параглайдинг, катання на повітряних кулях, альпінізм урізноманітнюють зимовий відпочинок.
На курорті регулярно проводяться виставки, аукціони, міжнародні конгреси, "музичні тижні Кран-Монтана", фольклорні шоу.
У Кран-Монтана багато магазинів та бутіків з одягом від всесвітньо відомих кутюр'є, ювелірними виробами, годинниками.
Вночі центри розваг зосереджені на дискотеках, нічних клубах, ресторанах, піано-барах, кафе.