Криниця-Здруй

Криниця-Здруй - курорт в квадраті: бальнеологічний і гірськолижний. Він розташований на сході Сондецького Бескиду, недалеко від кордону зі Словаччиною, на висоті 600 м над рівнем моря.
М'який клімат, мінеральні води та лікувальні грязі складають його лікувальну силу. А різноманіття гірськолижних спусків і хороша інфраструктура приваблюють сюди спортсменів.
Гірськолижний сезон тут триває з початку листопада до середини квітня. Особливістю клімату є великий перепад денних і нічних температур.
 

Незважаючи на популярність, навіть в розпал гірськолижного сезону в Криниці-Здруй вільніше в порівнянні з Закопане.
 
ГОТЕЛІ
На курорті представлені різноманітні варіанти проживання - готелі (в тому числі спа-готелі), пансіони, санаторії, апартаменти, будинки.
 
ЗОНИ КАТАННЯ
Головні зони катання - Явожина Криницька і Слотвіни. На Явожині Криницькій завжди є сніг, тут зручний під'їзд, нескладні траси для початківців і сімейного катання. Широкі і різної складності траси Слотвіни підходять для сімейних гірськолижників.
Також можна кататися на трасах гірськолижних комплексів Azoty, Henryk, в околицях (Верхомля, Тиліч).
Є сноупарки, освітлені траси, снігові гармати.
Працюють пункти прокату, спортивний магазин, лижні і сноубордистські школи, в тому числі з російськомовним персоналом.
 

На Явожині Криницькій знаходиться найдовша освітлювана траса - 2600 м.
 
 
ЛІКУВАННЯ
Мінеральні води Криниці-Здруй застосовують у вигляді пиття і ванн. Вони допомагають при захворюваннях серцево-судинної системи, шлунково-кишкового тракту, сечовидільної системи, залоз внутрішньої секреції, гінекологічних захворюваннях, діабеті. Також широко використовуються цілющі грязі.
 

У місті кілька мінеральних джерел, пити воду з них можна безкоштовно.
 
ЕКСКУРСІЇ
Поїздки до Кракова, Закопане, на соляні шахти Велички. Можна також з'їздити до Словаччини.
 
РОЗВАГИ
У місті працюють санкострада, а також Палац зимових видів спорту з критим катком (цілодобово). Можна покататися на собачих упряжках, снігоходах, відправитися в піший похід в гори, поплавати в басейні.
Увечері відпочиваючі збираються в барах, ресторанах, а в павільйоні для дегустації та лікувального пиття мінеральної води з концертним залом щодня можна послухати музику.