ПеруПеру

Куско

Куско - Стародавня столиця імперії інків. У цьому місті, яке пережило безліч землетрусів, дивним чином збереглася архітектурна спадщина інків, хоча постраждали багато будівель колоніальної епохи. За Куско закріпився статус археологічної столиці Америки. Крім того, місто внесено до списку Світової культурної спадщини ЮНЕСКО. Саме поряд із Куско знаходяться втрачене місто інків Мачу-Пікчу та Священна долина інків.
У Куско можна долетіти літаком з Ліми (в дорозі — близько години).
 

Куско знаходиться на висоті 3360 м над рівнем моря, тому дуже висока ймовірність прояву гірської хвороби. Після приїзду потрібна акліматизація.
 
КЛІМАТ
У Куско розрізняють 2 сезони. Сухий триває з травня до серпня. У цей час холодні ранки (температура знижується до 0-1 ° C), а до вечора може з'явитися іній або навіть випасти сніг (червень-липень). Вологий сезон припадає на листопад-березень.
Середня температура повітря:
квітень +20 °C
травень +20 °C
червень +19 °C
липень +19 °C
серпень +20 °C
вересень+20 °C
 
ЕКСКУРСІЇ 
У Кусько варто відвідати археологічний комплекс Саксауаман, Музей релігійного мистецтва, Краєзнавчий музей.
В околицях міста також заслуговують на увагу храм Кенко, фортеця Пука Пукара, священні лазні інків Тамбомачай, Священна долина інків, гігантське місто-піраміда Ольянтайтамбо, типове село Чинчерос. Поціновувачів природи зацікавлять Національний заповідник Ману, резерват Тамбопата.
Але найпопулярніший піший маршрут на континенті — це 39-кілометрова стежка інків на захід від Куско. Вона проходить через 12 найвідоміших церемоніальних центрів стародавньої імперії і закінчується в Мачу-Пікчу. Похід розрахований на 4 дні. До Мачу-Пікчу також можна доїхати з Куско поїздом або автобусом. Найкращий час для походу стежкою інків — з квітня по жовтень.
 

У Мачу-Пікчу можна і заночувати: готелі є безпосередньо біля стін фортеці та в сусідньому місті Агуас-Кальентес. Останній відомий також своїми термальними лікувальними джерелами. До сходу сонця Мачу-Пікчу огортає туман, надаючи ще більшої загадковості цьому місцю. До того ж і юрби туристів з ранку ще немає.
 
РОЗВАГИ
У місті Пісак тричі на тиждень (по вівторках, четвергах та неділях) влаштовуються традиційні індіанські базари. Тут можна придбати місцеві сувеніри, а також продукти: кукурудзу, екзотичні фрукти, приправи, кукурудзяні коржики.
Вночі життя у Куско не зупиняється: на відвідувачів чекають бари, ресторани, дискотеки, фольклорні шоу.