Лугано

Середземноморський дух у Швейцарії можна відчути у південному містечку Лугано, що розкинулося на березі озера Лугано між горами Сан-Сальваторе та Бре. Ця частина країни італійська, і в Лугано це проявляється в архітектурі, гастрономії, у загальній течії життя — повільному, розслабленому.
 

Лугано – кліматичний курорт, самі швейцарці дуже люблять відпочивати тут.
 
 
КЛІМАТ
Середземноморський клімат у Лугано. Вода в озері прогрівається до +24 ° C (у серпні).
Середня температура повітря:
квітень +16 °C
травень +21 °C
червень +24 °C
липень +27 °C
серпень +26 °C
вересень+21 °C
 
ЕКСКУРСІЇ 
Собор Сан-Лоренцо, церква Санта-Марія дельї Анджелі, Музей образотворчих мистецтв, Кантональний музей. Неподалік Лугано знаходиться музей шоколаду Alprose.
На околицях Лугано розташовані старовинні містечка Локарно, Аскона, Беллінцона, Мендрізіо.
 
РОЗВАГИ
На озері Лугано можна займатися віндсерфінгом, ходити під вітрилом, кататися на водних лижах. Крім того, пропонується параглайдинг, гольф, верхова їзда, гірські велосипеди, піші прогулянки гірськими схилами.
Лугано – фестивальне місто. У квітні-травні тут відбувається Фестиваль класичної музики, у серпні – фестиваль Blues to Bop, у червні-липні – Estival Jazz. Можна відвідати парк Чіані, парк «Швейцарія в мініатюрі» (поблизу Лугано), здійснити круїз по озеру Лугано (у тому числі вночі).
У бутіках Лугано представлений одяг відомих будинків моди. А в Мендрізіо є найбільший у Швейцарії аутлет Fox Town.
Туристи не нудьгуватимуть: у Лугано велика кількість нічних клубів, дискотек, казино. Найвідоміший центр розваг - "Курсаль".
 

У Беллінцоні щосуботи проходять ярмарки, де можна купити різні сувеніри.