Мадаба

Мадаба, розташована за 30 км на південний захід від Аммана, зветься Місто мозаїк. Місто було засноване 4,5 тис. років тому і зараз є одним із головних центрів християнства на Близькому Сході. Більшість Мадаби зараз займає археологічний парк. Крім мозаїк, місто славиться своїми плетеними килимами, які продаються в багатьох магазинах міста.
У Мадабі є кілька недорогих готелів, але туристи вважають за краще дивитися її проїздом, зупиняючись у готелях Аммана чи Мертвого моря. До Мадаби з Аммана можна дістатися маршрутним таксі або орендованою машиною. Між Мертвим морем та Мадабою регулярного транспортного сполучення немає.
Мадабу оглядають того ж дня, що й меморіал Мойсея, що знаходиться в 8 км від цього містечка на горі Небо.
 

Мадаба відома приголомшливими візантійськими та омейядськими мозаїками, але її головна пам'ятка – мозаїчна карта Єрусалиму та Святої Землі VI ст.
 
ЕКСКУРСІЇ 
Грецька православна церква Св. Георгія з мозаїчною картою Святої Землі, церкви Пресвятої Богородиці та Апостолів, Археологічний музей, рештки візантійських церков.
За 10 км на захід від Мадаби знаходиться гора Небо. На ній помер пророк Мойсей. Гора має два піки — Сіяха та Мухаят. На горі Сіях знаходяться руїни візантійського монастиря, великий хитромудрий хрест зі змією - копія хреста, що належав Мойсею. Вхідний квиток на гору Небо дає право на відвідування ще й церкви Св. Лота та Прокопія, яка розташована за 3 км від гори Небо.
За 2 км від річки Йордан поблизу Мадаби розташоване місце під назвою Ваді Харар — всесвітній центр паломництва християн. Тут був хрещений Ісус Христос і проповідував Іван Хреститель. Нині тут знаходиться Археологічний парк із останками візантійських монастирів та чернечих келій, джерело Іоанна Хрестителя. Головна його визначна пам'ятка — комплекс монастирів Іоанна Хрестителя.
У 25 км від Мадаби, неподалік Мертвого моря, розташовані гарячі мінеральні джерела Зарка Маїн.