Манаус

Манаус - столиця найбільшого та найменш заселеного штату Бразилії Амазонас, справжня знахідка для тих, хто шукає пригоди та любить дику природу. На території цього віддаленого та ще не до кінця дослідженого штату розташовані найбільші у світі масиви дощових лісів. Тут проживає більшість індіанського населення всієї Бразилії, що зберегла свій ритм і уклад далеко від цивілізації. Саме в цьому регіоні природа не втратила своєї первозданної краси, а тваринний світ - своє багатство та різноманітність.
 
Амазонас відстає від бразильського часу на годину. Манаус розташований на 3 градуси на південь від екватора і клімат тут спекотний і вологий. У дощовий сезон (з грудня до травня) майже щодня на землю проливається нетривалий, але сильний дощ, що спричиняє підйом рівня води в річках. Це оптимальне для дослідників джунглів час, т.к. вся природа оживає. У регіоні дуже мало доріг, їх замінюють численні річки та канали, якими місцеві жителі пересуваються на моторних човнах та каное. У Манаусі та його околицях проживає близько 3 млн. чоловік, решта населення штату розосереджена у дрібних селищах та містечках, розкиданих по берегах тисячі річок та проток.
    
Порт - одна з найважливіших функцій міста, оскільки все його життя так чи інакше пов'язане з річкою. Він був побудований британцями і відкритий в 1902 р. Довгий час його вважали дивом техніки за його здатність підніматися і опускатися разом з рівнем води в річці і називали портом.
    
Муніципальний ринок із металевих конструкцій також був імпортований з Європи та став мініатюрною копією паризького ринку. Але це місце згодом набуло «амазонського характеру». Сьогодні Ви можете купити тут найнеобхідніші для подорожі в джунглі предмети (гамаки, антимоскітні сітки, вудки та снасті, ліхтарі, мотузки, шкіряні капелюхи), також різноманітні продукти (дивовижні фрукти, овочі, боби, рис), лікувальні та чарівні трав та ін.
    
Театр Амазонас побудували португальські інженери в неокласичному стилі під керівництвом мера Едуардо Рібейро і нагадує про процвітання міста в період «каучукового буму». Сьогодні у цьому театрі проходять концерти класичної та популярної музики, опери та квиток. Ціни на квитки зазвичай не вище 10 $. Вдень він відкритий для відвідування з 09:00 до 16:00.
    
Всього за кілька кілометрів вниз за течією від Манауса можна спостерігати дивовижне природне явище – зустріч Вод. «Чорні» води Ріо ​​Негро зустрічаються з «білими» водами річки Солимоєш, причому протягом кількох кілометрів вони течуть пліч-о-пліч, не змішуючись.
    
Тут і бере початок велика Амазонка. Усі річки її басейну умовно поділяють на білі, чорні та чисті. Білі води насправді мають кремово-коричневий колір і несуть у собі опади молодих гірських порід Анд, що все ще руйнуються (річки Салімоеш і Мадейра). Чорні річки течуть із півночі й народжуються у низинних лісах із піщаними ґрунтами. Підгнила рослинність, яка і надає воді темного кольору, також робить її трохи кислуватою. З цієї причини на чорних річках, таких як Ріо Негро, менше комах та москітів. Пляжі на берегах темних річок частіше піщані, тоді як узбережжя світлих річок переважно мулисті. Проте, у районах світлих річок дике життя найрізноманітніша і активна.
    
Навколо Манауса джунглі значно вирубані, тому мандрівники, які бажають поринути у дикі джунглі, вирушають вниз або вгору річкою подалі від цивілізації. На берегах численних приток та озер басейну Амазонки прямо в джунглях розбиті невеликі екологічні готелі або еколоджі. Вони знаходяться на різній відстані від міста і пропонують розміщення в будиночках, збудованих у вигляді індіанських хатин. У готелі є гаряча вода та електрика, у номерах зазвичай є душ, антимоскітні сітки на вікнах, інколи кондиціонер. Такі готелі пропонують пакети на 2-3 дні (або більше), які включають трансфер на човні з порту Манауса, триразове харчування (напої зазвичай оплачуються додатково) та різноманітна екскурсійна програма по навколишніх джунглях. Туристи можуть взяти участь у ранкових та вечірніх прогулянках джунглями, де побачать мавп, лінивців та папуг. Спійманих на риболовлі піраній та «дорадас» («золотих рибок») увечері в готелі приготують на вечерю. Під час подорожі човном по річці можна побачити річкових дельфінів і величезну кількість екзотичних птахів. Сміливцям гіди еколоджу запропонують взяти участь у полюванні на кайманів, коли провідник-індіанець засліплює рептилію яскравим світлом ліхтарика і витягує його з води в човен.
 
 Amason Ecopark Lodge розташований на березі притоки Ріо ​​Негро зі складною назвою Ігарапе Такума Аку в півгодини шляху на човні від Манауса. Це приватний екологічний парк-готель, який поряд із вищезгаданими екскурсіями пропонує туристам спеціальні курси з виживання в джунглях, а також відвідування заповідника мавп, саду орхідей та всілякі подорожі на каное.
    
Ariau Amazon Towers - найбільший лодж, розташований на виступі, що відокремлює річку Ріо Негро від вузького притоку Аріау, за дві години ходу вгору річкою від Манауса. Він розрахований на 300 відвідувачів і є невеликими вежами, піднятими на дерев'яних палях на рівень гілок і з'єднаними між собою підвісними містками. Прогулюючись цими своєрідними доріжками, мандрівники знаходяться на рівні вершин дерев і можуть спостерігати за активним життям, що кипить у гілках. У готелі є оглядова вежа заввишки 50м, вертолітний майданчик та науковий центр.
    
Pousada dos Guanavenas знаходиться на острові Сілвес на річці Уруба в 4 годинах шляху на човні від Манауса. Далеко від цивілізації та міського життя цей готель зберіг атмосферу індіанського поселення. Ви оселитеся в круглій одноповерховій дерев'яній будівлі, стилізованій під хатину (з солом'яним дахом), яка розрахована на 68 кімнат. Цікава та різноманітна екскурсійна програма не дасть мандрівникам нудьгувати.