Марсель

Столиця Провансу Марсель - другий за величиною і найдавніше місто у Франції з найбагатшим культурно-історичною спадщиною. Він розташований на березі Ліонського затоки Середземного моря між пагорбами і морем. Його невеликі скелясті бухти каланкі вважаються унікальним природним явищем.
 

На вулиці Ля-Канабьер розташовується туристичний офіс, в якому можна безкоштовно взяти карту міста, записатися на екскурсії і дізнатися про майбутні культурних заходах.
 
ПЛЯЖІ
Міських пляжів небагато. Вони переважно піщані з кам'янистими ділянками.
Недалеко від центру міста розташовується найкрасивіший і популярний пляж Дез-Каталані. Море тут чисте і спокійне, тому відпочивати можна навіть з маленькими дітьми.
Пляж Прадо підійде прихильникам активного проведення часу.
Подалі від центру, в районі маленьких бухт, званих каланкамі, знаходяться відмінні місця для плавання біля підніжжя гір. Ці мальовничі місця чудові для пірнання з маскою, дно можна бачити на глибині 7-10 м. Але пляжі там не обладнані.
 

Коли дме містраль (холодний північно-західний вітер), вода в затоці холодна, але такі явища нетривалі - близько 3 днів. Температура повітря при цьому не знижується.
 
ЕКСКУРСІЇ
Знаменитий замок Іф знаходиться на невеликому острівці, до якого з міста щопівгодини ходять пороми.
У самому місті потрібно подивитися найстаріший квартал Quartier du Panier, базиліку Нотр-Дам-де-ла-Гард, розташовану на найвищому пагорбі Марселя, абатство Св. Віктора, Сад руїн.
У музеї Моди зберігається понад 6 тис. Різних костюмів, в музеї Cantini - роботи Матісса, Миро, Ернста, Бекона, Пікассо, Дерена і інших художників, в музеї історії Марселя представлені знахідки епохи середньовіччя і античності. Також можна відвідати музей-богадільню В'єй-Шаріте, Музей археології Середземномор'я, Музей військово-морського флоту.
 

На екскурсійній програмі завжди можна заощадити: кілька разів на місяць вхід в різні музеї міста вільний.
 
РОЗВАГИ
У Марселі щорічно проводиться величезна кількість культурних заходів і фестивалів: у квітні і в серпні проходять самі барвисті музичні фестивалі - «Свята музика» і «Музика і культура діаспор», в жовтні - «Південна фієста».
Влітку в Марселі проходять змагання з водних видів спорту, зазвичай вони стартують в середині липня і завершуються в другій половині серпня.
У ресторанах міста рекомендується скуштувати страви традиційної кухні цього регіону.
Є в місті гольф-центр Golf de Marseille Salette, планетарій Observatoire Astronomique, найпопулярніший парк розваг - OK Corral.
Марсель славиться великою кількістю стильних нічних закладів. Шанувальникам джазу можна рекомендувати бар La Caravelle, що в портовому районі міста.
 

У 2013-му Марсель носить титул культурної столиці Європи. У місті пройде близько 400 різних заходів і 80 виставок.