АргентинаАргентина

Мендоса

Спочатку столиця провінції місто Мендоса знаходилося під юрисдикцією Чилі. Він розташований за 340 км від Сантьяго і за 1040 км від Буенос-Айреса. У 1561 Педро де Кастільо (Pedro del Castillo) заснував це місто, назвавши його на честь чилійського губернатора Гарсія Уртадо де Мендоса (Garcia Hurtado de Mendoza). У 1777 р. іспанцями було утворено віце-королівство Де ла Плата зі столицею в Буенос-Айресі та Мендоса відійшла під управління Кордоби. У 1814 р. місто зіграло важливу роль у американській війні за незалежність. Генерал Хосе де Сан-Мартін (José de San Martin) обрав Мендосу переправним пунктом і тимчасовим тилом для своєї армії перед визвольним походом до Чилі.
 
Мендоса з мільйонним населенням - досить жваве місто, де в центрі завжди багато людей, які поспішають у справах або просто читають зведення останніх новин на табло навпроти будівлі газети «Лос Андес». Життя у провінції тече повільно та розмірено. Щоранку господарі магазинчиків та приватних будинків до блиску натирають тротуари біля своїх будинків.
 
У місті поряд із сучасними будівлями збереглися зрошувальні канали та історичні будівлі, що нагадують про індіанське та колоніальне минуле Мендоси. Прогулюючись містом, зверніть увагу на церкву та монастир Сан-Франсиско. Він примітний тим, що в ньому зберігається ікона Святої Діви Куйо, яку місцеві жителі вважають чудотворною. Після руйнівного землетрусу 1968 р. вона загадковим чином залишилася цілою. Сьогодні відвідувачі цього храму залишають тут свої дари та приношення.
 
Зайдіть до головного парку міста Сан-Мартін, вхід до якого прикрашають ковані ворота, зроблені спочатку для турецького султана, але привезені до міста з Англії. Парк, що займає територію в 420 га, сповнений квітів та зелені. Тут, на пагорбі Серо де ла Глорія (Cerro de la Gloria), стоїть пам'ятник визвольної армії генерала Сан-Мартіна. Прогуляйтеся також площею Індепенденсія (Independencia) та площею Іспанії (Plaza España) - найкрасивішою площею в місті. Поруч розташовані музей історії регіону (Museo del Pasado Cuyano) та музей історії міста.
 
Вперше виноградну лозу близько 500 років тому так званий колоніальний період завезли сюди іспанці. Вони одразу оцінили економічну важливість Мендоси, але віддаленість регіону та його ізольованість гірськими масивами перешкоджали швидкому розвитку. Виноробством здебільшого займалися єзуїти, проте воно не набуло широкого поширення аж до XIX століття, коли іммігранти з Франції, Італії та Іспанії завезли сюди найкращі зразки виноградної лози. Важливо відзначити, що Аргентина займає п'яте місце у світі з виробництва вина.
 
Перша залізниця, побудована в 1884 році, вплинула на процвітання Мендоси та розвиток винних та оливкових культур. Вино стали продавати як у багатий Буенос-Айрес, так і в інші міста. Але, на думку заможних столичних жителів, місцеве вино не перевершувало за якістю та букетом французькі вина. В результаті його широко рекламували та продавали лише всередині країни. Жоден обід із смаженою на грилі телятиною не обходився без пляшки гарного червоного вина. У 1960-ті роки в Аргентині споживалося до 25 літрів цього напою душу населення на рік.
 
У Мендосі виготовляється близько 80% аргентинського вина. Приблизно десять років тому у зв'язку зі зростанням популярності пива, вживання вина знизилося до 10 літрів і господарям виноделен довелося замислитися над експортом своєї продукції. Жорстока конкуренція на світовому ринку зажадала від аргентинців покращення якості продукту та технології його виробництва.
 
Сьогодні вина Мендоси можна купити у будь-якій країні. Європейський виноград у спекотному кліматі та при вмілому зрошенні земель чудово визріває. Найкращими сортами червоного вина вважаються знаменитий аргентинський мальбек із насиченим смаком, терпкий мерло, збалансовані повнотілий каберне-совіньйон та темпераментний іспанський темпранільйо. Серед білих вин виділяються благородний савіньйон-блан та шардоне з м'яким фруктовим ароматом, а також типово аргентинський торронтес. Традиційно вважається, що червоні аргентинські вина перевершують якість білі. Приїхавши в Мендосу, не можна не відвідати місцевих виноделен. У кожній з них Вам запропонують продегустувати цей чудовий напій та познайомлять із процесом його виробництва.
 
У межах міста знаходяться дві найвідоміші виноробні: Бодега Ескоріуела (Bodega Escorihuela) та Бодега Санта Анна. Перша була заснована в 1884 р. і є однією з найстаріших у країні. На її території розташовані художня галерея та ресторан. Тут Вам покажуть знамениту величезну діжку Нансі із Франції зі скульптурою Діоніса. Бодега Санта Анна відома недорогими винами та мальовничими ландшафтами. А заміська виноробня Бодега ла Рураль пропонує відвідати найбільший у Латинській Америці музей вина, що налічує майже 5 тис. експонатів. Бодега Лагарде виробляє переважно дорогі вина, такі як мальбек і каберне. Цілком зрозуміло, що головна урочистість у Мендосі - свято врожаю, яке проводиться зазвичай у перший тиждень березня.
 
 Парк Аконкагуа (Parque Aconcagua) площею 71 тис. га розташований неподалік кордону з Чилі, на його території знаходиться найвища в східній півкулі гора Аконкагуа (6962 м).
 
КЛІМАТ
Досить сухий, загалом сприятливі кліматичні умови. Середня денна температура з грудня до березня близько +25°С, з червня по вересень - близько +8°С. Протягом року опади випадають переважно у літню пору, всього близько 650 мм опадів.
Одяг, що рекомендується: залежно від пори року, не забудьте головний убір.