Мертвое море

Мертве море в Йорданії не зовсім «мертве». В нього впадає річка Йордан, тому вода не така густа, можна навіть трохи проплисти, не роблячи різких рухів.
Мертве море — не тільки найсолоніше, а й найсонячніше у світі (330 сонячних днів на рік). Сонячні промені фільтруються депресійним становищем Мертвого моря (додаткові 400 м атмосфери), а туман випаровувань діє як додатковий фільтр. Завдяки цьому природному фільтру послаблюється ультрафіолетове випромінювання та створюються ідеальні умови для геліотерапії.
Для в'їзду в район Мертвого моря, а це прикордонна зона, необхідно мати при собі паспорт. Тому тут не рекомендується купатися в необладнаних місцях.
Район Мертвого моря дуже слабко заселений, тут завжди тихо та спокійно.
Якщо турист планує поєднати в Йорданії відвідування Мертвого моря та дайвінг в Акабі, краще розпочати саме з Мертвого моря. В іншому випадку подряпини або порізи, які дуже ймовірні після коралових рифів Акабської затоки, в солоній воді Мертвого моря одразу нагадають про себе та можуть зіпсувати враження від відпочинку.
 
КЛІМАТ
Повітря в регіоні Мертвого моря сухе, чисте, без пилку. Вміст кисню в повітрі приблизно на 10% вищий, ніж на Середземноморському узбережжі.
Середня температура повітря:
квітень +29 °C
травень +34 °C
червень +37 °C
липень +39 °C
серпень +38 °C
вересень +36 °C
жовтень +32 °C
листопад +27 °C
грудень +22 °C
січень +20 °C
лютий +22 °C
березень +25 °C
 

Висока концентрація брому в атмосфері має заспокійливу дію на організм і допомагає знизити нервову напругу.
 
ГОТЕЛІ
Готелі, при яких функціонують сучасні спа- та лікувально-реабілітаційні центри, знаходяться на півночі Мертвого моря. Готелі мають чудові можливості для проведення конференцій та семінарів. Навіть найскромніше житло оснащене кондиціонерами.
 

Краще замовляти вечері при покупці туру, тому що на Мертвому морі менше десятка готелів, довкола немає населених пунктів, магазинів та ресторанів.
 
ПЛЯЖІ
Пляжі піщані, кам'янистий вхід у море, а далі пісок. Крім пляжів при готелях на йорданській стороні Мертвого моря є обладнаний платний пляж Амман Біч, він розташований за 10 км від готельної зони.
Під час купання в Мертвому морі необхідно берегти очі від солоних бризок, найкраще вдягнути окуляри. Після купання необхідно одразу ж прийняти прісний душ.
Через високий вміст солі та інших речовин у Мертвому морі немає ні рослин, ні тварин.
 
ЛІКУВАННЯ
Цілющі властивості солей та грязей Мертвого моря унікальні. Вони мають протиалергічну та протизапальну дію, активізують ряд біохімічних процесів у шкірі, які призводять до омолодження всього організму.
Саме купання в Мертвому морі має лікувальний ефект. Його можна посилити в оздоровчих спа-комплексах. Грязьові маски та обгортання, які тут пропонують, збагачують клітини шкіри киснем, покращуючи процес виведення токсинів з організму, утримуючи вологу у шкірі.
Лікування на Мертвому морі показано людям, які страждають на дерматологічні, респіраторні, андрологічні та неврологічними захворюваннями, м'язовими болями.
Графік процедур із оздоровлення жорсткий.
 
ЕКСКУРСІЇ 
З Мертвого моря зручно здійснювати подорожі святими місцями, в Джераш, у величне місто Петру, зване восьмим дивом стародавнього світу.
Природний заповідник Муджіб розташований в ущелині Ваді Муджіб. Неподалік містечка Сафі знаходиться монастирський комплекс, що складається зі Священної печери Лота, візантійської церкви, а також цілого ряду служб, житлових приміщень для ченців та паломників.