ІталіяІталія

Мілан

Мілан є центром італійської Півночі. Це не лише великий економічний центр, а й одна із столиць світової моди. У місті зосереджені супермаркети та бутіки всіх знаменитих будинків моди, цілий рік проводяться демонстрації нових модних колекцій, великі міжнародні виставки.
 

Таксі - не найзручніший варіант для пересування центром міста: пробки на маленьких вуличках можуть подовжити поїздку в 2 рази. Вихід – ходити пішки.
 
ШОПІНГ
Мілан для модниць - це нескінченні ряди вітрин з іменами культових і не дуже дизайнерів. Головна торгова пам'ятка - Галерея Вітторіо Еммануеле II. Квартал моди, утворений торговими вулицями Via Montenapoleone, Via Sant'Andrea, Via Monzani та Via Della Spiga, поєднує бутіки з вивісками топових імен у світовій моді. На Corso Vittorio Emanuele і Corso Buenos Aires можна здійснити шопінг. Цінителі вінтажних речей вирушають на Corso Garibaldi. В аутлетах, які знаходяться за межами Мілану, можна знайти дизайнерські речі з колекцій минулих сезонів за дуже прийнятними цінами.
Тотальні розпродажі, часто пов'язані із закриттям магазину, позначаються словом Liquidazioni.
Майже всі продавці міланських магазинів володіють англійською, не рідкість і російськомовні продавці.
 

У серпні багато бутіків і лавок закриваються на 2 тижні — до або після 15 серпня, коли відзначається державне свято Ferragosto.
 
ЕКСКУРСІЇ 
Відвідування церкви Санта-Марія делле Граціє, де зберігається «Таємна вечеря» Леонардо да Вінчі; Міланського собору; собору Дуомо; замку Сфорцеско; пінакотеки Брера - однією з найбагатших мистецьких колекцій мистецтва в Італії; пінакотеки Амброзіяну; музею Польді-Пеццолі; музею мистецтва ХХ століття; Монументального цвинтаря — величезного музею скульптури, у тому числі й просто неба.
Також пропонується екскурсія на озеро Комо.
 

MilanoCard надає туристам безкоштовне користування громадським транспортом, знижки на відвідування музеїв, ресторанів, магазинів та інших популярних туристичних місць. Вартість картки на 24 години – 9,50 євро, на 72 години – 10 євро (без урахування доставки).
 
РОЗВАГИ
Для шанувальників культури Мілан – це театр La Scala; для футбольних уболівальників – стадіон Сан-Сіро та футбольний клуб «Мілан»; для фанатів надшвидкостей – стадіон у Монці, де проводяться етапи змагань «Формули-1»; для любителів нічного життя – центр нічних розваг міста – район Корсо Комо з безліччю ресторанів, барів, нічних клубів. Одні з найпопулярніших клубів Мілана – Hollywood Rytmoteque та Casablanca.