Монтего-Бэй

Монтего-Бей (або Мо-Бей) — друге за величиною місто Ямайки, тут розташований один з міжнародних аеропортів і центр величезної курортної зони на північному заході острова. Тут же зосереджена майже половина розкішних готелів із чудовими піщаними пляжами.
  Шумне місто з бурхливою історією, великий порт, що пританцьовує і на весь світ прославився hip strip - все це Монтего-Бей, найпопулярніший курорт Ямайки. Протягом усього року сюди невпинно прибувають нові й нові туристи — щоб розслабитися і зарядитися сонячною енергією в стилі «джамайка». Центр тяжіння — вулиця Gloucester Ave, яка ніколи не змовкає, і є батьківщиною того самого району «хіп-стрип». Більшість готелів, ресторанів, барів та сувенірних лавок курорту акуратно вишикувалися вздовж пляжу.
 
Справжнє життя Ямайки можна побачити в центрі – downtown та його серці – пішохідній площі Sam Sharpe Sq. Там же можна «насолодитися» видами особнячків, що розвалюються, в григоріанському стилі і колекцією чудового музею Святого Джеймса (Museum of St James), присвяченої історії рабства.
 
А ще Монтего-Бей – велике портове місто, засноване на колишніх складах Montego Freeport. Місто розпустило свої щупальця легкої промисловості аж на 6 км на захід до самого Рідінга. На такій же відстані на схід розташовані кілька розкішних all-inclusive курортів.
 
ЯК ДІСТАТИСЯ
Компанія Jamaica Union of Travelers Association тримає свої таксі на Gloucester Ave поблизу Gloucestershire та готелю Coral Cliff, біля готелю Doctor's Cave Beach, у downtown — на Market та Strand Sts, та біля автобусної зупинки. Представників JUTA можна дізнатися по червоних хустках та гербах на машинах. З офіційними розцінками можна ознайомитись в аеропорту. Орієнтовна вартість таксі з аеропорту до Falmouth 40 доларів, до Негріла та Очо-Ріоса 100 доларів, до Кінгстона 200 і до Порт-Антоніо 250 доларів США.
Міжміські автобуси, мікроавтобуси та таксі відправляються та перебувають на Barnett St на південному кінці St James St. Тут знаходяться inspector's office (7:00-18:00), де можна отримати всю необхідну інформацію за маршрутами, розкладом та вартістю проїзду.
 
В аеропорту можна взяти напрокат машину, там представлені компанії Avis, Budget, Hertz та Island Rental Car. Рент-а-кар офіси безпосередньо в місті – це Efay Car Rentals (Shop 6, Chatwick Plaza) та Sunbird Car Rentals (19 Gloucester Ave).
 
Круїзні судна стоять у Montego Free-port, що знаходиться приблизно за 3 км на південь від центру міста, таксі — від 10 доларів. Там можна замовити екскурсію або орендувати катер, наприклад, Montego Bay Yacht Club.
 
Авіакомпанія Air Jamaica здійснює рейси між міжнародними аеропортами MoBay's Donald Sangster та кінгстонським Norman Manley (від 60 доларів на один кінець). TimAir - аеро-таксі - пропонує чартерні перельоти в Негріл (180 доларів), Очо-Ріос (360 доларів), Порт-Антоніо (600 доларів) та Кінгстон (480 доларів).
 
ТРАНСПОРТ
В межах центру, району «хіп-стрип» та Gloucester Ave можна легко ходити пішки: всього 2,5 км відокремлюють Kent Ave від Sam Sharpe Sq. Для решти всіх районів знадобиться машина або таксі, оскільки автобусне сполучення в місті відсутнє.
Montego Bay Metro Line (0,35 доларів) курсує передмістями, як і таксі, і маршрутки. Відправлення та прибуття на St James і Barnett Sts. Офіційне таксі легко знайти на Gloucester Ave, мінімальна вартість проїзду – близько 8 доларів. Приблизні розцінки з Gloucester Ave до аеропорту 8 доларів, Greenwood – 20 доларів, Ironshore – 10 доларів, Montego Freeport та Rose Hall – ті ж 10 «зелених».
 
РОЗВАГИ, ЕКСКУРСІЇ І ПАМ'ЯТКИ
На курорті безліч ресторанів і жваве нічне життя, а на околицях міста — найкращі на острові поля для гольфу. Для любителів активного відпочинку проводяться сплави по річці Блек-Рівер (Black River), Марта-Бре (Martha Brae) та піші екскурсії Блакитними горами (Blue Mountains), а також пропонують свої послуги центри дайвінгу та серфінгу.
 

Подорожуєте самостійно? Не забудьте про туристичну страховку: її можуть перевірити на в'їзді.