Національні парки

У Кенії, як ні в якій іншій країні Африки, приділяється велика увага захисту диких тварин та організації природних територій, що охороняються.
 
Найпопулярніший у Кенії Національний заповідник Масаї Мара знаходиться у північній (кенійській) частині рівнини Серенгеті на висоті 1650 м над рівнем моря. Неповторне видовище, заради якого сюди їдуть, – велика міграція тварин. У період із липня по жовтень сотні тисяч антилоп гну, газелей та зебр пересуваються у пошуках їжі в Масаї Мара з танзанійського Національного парку Серенгеті, з яким межує Національний заповідник. У савані і густих чагарниках акації вздовж річки Мара водяться майже всі тварини, що населяють Східну Африку, у тому числі «велика п'ятірка»: лев, леопард, буйвол, носоріг та слон, понад 400 видів птахів, а саму Мару облюбували крокодили та бегемоти. Над Масай Мара можна політати на повітряній кулі, з висоти міграція тварин представляє ефектне видовище.
 
Найбільший у країні Національний парк Тсаво (майже 22 тис. кв. км) через свої колосальні розміри поділено на 2 частини – західну та східну. Обидві вони по-своєму цікаві й неповторні, хоча й різняться ландшафтом. У східній частині — напівпустельній савані — він горбистий. Тсаво Захід - це гори і пагорби, що перемежуються з рівнинами. У західній частині цікавлять скелі, що ричать, чорна вулканічна брила (8х1,6 км) і печера Шетані, кратер Чайму, підземні джерела Мзима, каньйон Нгуліа. У Тсаво Схід – плато Йатта, водоспади Лугард, долина річки Тсаво. Багатьох приваблює рафтинг річкою Тсаво. У Національному парку Тсаво можна спостерігати слонів, буршельських зебр, каракал, плямистих антилоп, левів, гепардів та страусів, крокодилів та гіпопотамів, безліч птахів. Баобаби, парасолькові дерева, пальми, акації не залишать байдужими поціновувачів флори.
 
З Національного парку Амбоселі відкривається чудовий краєвид на гору Кіліманджаро, яка розташована на території Танзанії. У межах парку простягаються савани та болота, де мешкають бабуїни, леви, гепарди, чорні носороги, антилопи гну, газелі, бегемоти, леопарди, жирафи. А слонів в Амбоселі більше, ніж у будь-якому іншому парку Кенії.
 
Третій за величиною в Кенії Національний парк Абердар знаходиться в центрі країни, на захід від Найробі і гори Кенія. Він розташований на схилах однойменного гірського масиву, на висоті 3000 м над рівнем моря, а його 2 головні гірські вершини досягають майже 4000 м. Абердаре об'єднав вересову пустку та озера, родючі долини та гори, 3 величні та похмурі водоспади. Таємницю цього місця надають дощові тропічні ліси, які практично весь час оповиті туманом або серпанком. Вони настільки густі, що часом можна пересуватися лише пішки. Абердаре — один із небагатьох парків Кенії, де можна побачити «велику п'ятірку»: лева, леопарда, буйвола, носорога та слона, а також бонго (гвинторогу антилопу), бабуїнів, близько 250 видів птахів. Фішка Абердаре - нічний сафарі, коли після заходу сонця тварини вирушають на водопій.
 
Національний заповідник Самбуру розташований на північ від гір Ніамбені, вздовж берега річки Евасо-Нгіро. Він охороняє представників пустельної флори та фауни. Ландшафт заповідника є лавової рівнини (тому грунт з червонуватим відтінком), вкриту зруйнованими вулканічними породами, висохлими річковими руслами і крутими пагорбами. Клімат тут спекотний і сухий, бідна рослинність. Тільки вздовж берегів річок краєвид змінюється: з'являються акацієві гаї, пальми, тамаринд. У парку зустрічаються слон, імпала, гієнова собака, леопард, буйвол, носоріг, зебра гріви, ґеренук (жирафова газель), антилопа бейза (з довгими прямими рогами) та сітчастий жираф. Біля річки можна побачити крокодилів та бегемотів. Пташине розмаїття становлять орли, соколи, яструби, дятли, пелікани, зимородки, блакитний страус Сомалі, ібіс, марабу та інші.
 
У Національному парку гори Кенія практично на екваторі знаходиться друга за висотою вершина Африки (5199 м). Це древній згаслий вулкан, покритий нині льодовиками. Різноманітність флори та фауни змінюється залежно від висоти. На вершині практично немає рослинності. Трохи нижче розташовується високогірний пояс афро-альпійських лук, де росте безліч ендемічних рослин. Нижче 3200 м - густі ліси, в яких мешкають численні види тварин. Тут можна зустріти чорно-білий колобус, оливковий бабуїн та інші види мавп, буйвола, слона, водного козла, чорного носорога, леопарда, гігантську лісову свиню, гієну, антилопу бонго. У Національному парку можна займатися скелелазінням та пішим туризмом.
 
Національний парк озера Накуру розташований у долині Великого африканського розлому. Озеро змінює розміри від 5 до 30 кв. км залежно від сезону: у сухий період воно пересихає, а дощовий — набирає повноту. Накуру - царство птахів. Колись тут мешкала половина всіх рожевих фламінго, що живуть на Землі, а нині популяція парку вважається однією з найбільших у світі. Також тут живуть близько 450 інших видів птахів. У Накуру також живуть чорні носороги, леопарди, бородавники, гіпопотами, леви, газелі Томпсона, водяні цапи, буйволи та жирафи. В околицях міста Накуру знаходиться кратер згаслого вулкана Menengai, а на території Kariandusi знаходилося найдавніше поселення людей.
 
З іноземців плата за вхід до національних парків та заповідників стягується в доларах ($10–40). Якщо туристи купують сафарі оператора, на місці вони нічого не доплачують за в'їзд.