Негрил

Негрил - найзахідніша курортна зона, що найбільш швидко розвивається, розташована в 80 км від аеропорту і Монтего-Бей. Цей курорт славиться майже 11-кілометровою смугою білих пляжів, чудовими готелями та винятковою екологією. Навколо немає жодного промислового підприємства, і всі будівлі — не вищі за пальми. Крім того, Негріл вважається найкращим місцем для дайвінгу на острові.
 
У Негріл не можна не закохатися. Потрапивши в це райське і справді безтурботне містечко, кожен мандрівник губиться в часі, блукає зі щасливою усмішкою від пальми до пальми (і зовсім не через аромат трави), милується відображенням сонця в блакитній воді і вже ніколи не забуває його барвисті заходи сонця, які тут люблять навіть більше, ніж всюдисущі на Ямайці звуки реггі.
 
ТРІШКИ ІСТОРІЇ
Туризм у Негрилі – єдина індустрія. Ще в 1970-х про це місце знали лише бекпекери і перебувають «у нірвані» туристи, що гуляють голяка при кожній вільній хвилині і живуть в наметах. Однак "хіпі Негріл" зник, і курорт розділився на дві частини. Перша, Long Bay та його розкішні білі пляжі, вотчина багатих туристів. Друга, West End, дала притулок на своєму узбережжі мініатюрні бутік-готелі та оригінальні розваги для колишніх «дітей квітів», які сьогодні мають платинові кредитки та ультра-тонкі лептопи.
І все ж незважаючи на те, що з маленького раю Негріл перетворився на великий грошовий курорт, це, як і раніше, одне з найкращих на Ямайці місць для відпочинку в стилі «гедонізм». Відростіть волосся, спробуйте місцеві насолоди і дозвольте Ямайці існувати навколо вас. Так кажуть усі, хто побував у Негрилі.
 
ЯК ДОБРАТЬСЯ
У Негрилі є власний аеропорт Negril Aerodrome, який знаходиться за 11 км на північ від курорту, в затоці Bloody Bay. Він приймає внутрішні чартерні рейси компанії TimAir — своєрідне повітряне таксі для забезпечених туристів, які бажають потрапити до Монтего-Бей, Очо Ріос, Порт-Антоніо або Кінгстон. Вартість польоту від 66 доларів США з людини між Негрілом та Монтего-Бей.
Крім того, ці два курорти з'єднують маршрутки та таксі. Півторагодинна подорож коштуватиме приблизно 5 доларів (на таксі 60 доларів), можлива пересадка в Lucea. Маршрутки також з'єднують курорт з аеропортом у Donald Sangster у Монтего-Бей (вартість проїзду договірна, близько 10 доларів). До нього можна також доїхати автобусами туркомпаній приблизно за 35 доларів.
 
Зрештою, автобуси, які через набиті гаманці відпочиваючих, мабуть, останній за популярністю вид транспорту. Вони вирушають з транспортування центру (Sheffield Rd, 1 км на схід від великого кола) до Монтего-Бей (3 долари), Саванну-ла-Мар (3 долари) і Кінгстон (12 баксів, у дорозі близько 4 годин).
 
ТРАНСПОРТ
Негрил простягнувся вздовж моря приблизно на 16 км, тож прогулятися з одного кінця курорту в інший — не найкраща ідея. Деякі розкішні готелі на півночі Long Bay пропонують своїм постояльцям шатл-автобуси до центру села, деякі готелі West End пропонують шатли до пляжу.
Маршрутки курсують Norman Manley Blvd і West End Rd. Впіймати їх можна помахом руки, вартість проїзду в залежності від відстані 1-2 долари. Крім того, можна взяти авто напрокат, Jus Jeep (West End Rd) або в одному з офісів Vernon's Car Rentals (Plaza de Negril і Norman Manley Blvd). Також на Norman Manley Blvd та West End Rd є маса пунктів прокату мотоциклів (40-50 доларів на день), скутерів (25-35 доларів) та велосипедів (від 10 доларів). Останні шукайте у Wright's Bike Rental (Norman Manley Blvd) або Negril Yacht Club (West End Rd).
 
Негрілом можна пересуватися і на туристичних таксі (червоний цінник), вартість проїзду затверджена урядом — близько 2 доларів за 3 км, але лише мала частина таксистів використовують лічильники, так що краще обмовляти заздалегідь. Стоянку таксі можна знайти на ринку Негріла або перед Coral Seas Plaza, а також викликати за телефоном: 957-9197 (компанія JUTA).
 
ШОПІНГ
У Негрилі є чудовий ринок, де можна купити виготовлені умілими руками ямайців сувеніри та вироби. Торг доречний, якщо братимете більше, ніж один товар. Більшість торговців також захоплюють із собою калькулятор, щоб розрахувати вартість товару у доларах (не плутати з ямайськими).
 
ПЛЯЖІ НЕГРИЛА
У Негрилі багато пляжів, найпопулярніший Seven Mile Beach на півдні. Менше народу, умиротворена атмосфера, пісок, як пудра та чарівні столики для пікніка, шукайте на Long Bay Beach Park. Ще одне райське узбережжя — Bloody Bay Beach, майже без інфраструктури, за винятком кількох ямайців, підприємливо торгують напоями та закусками. Тут також люблять проводити час місцеві, що завзято ховаються від роботи.
 
РОЗВАГИ, ЕКСКУРСІЇ І ПАМ'ЯТКИ
В інтервалах між купанням, прийняттям сонячних ванн і зануреннями можна відвідати містечко Епплтон (Appleton), яке вважається основним місцем виробництва ямайського рому, човном дістатися коралового рифу, а також відправитися на каное в Грейт-Моррас — заболочені місцевості, які є