о. Борнео

Острів Борнео, розташований прямо на екваторі, третій на планеті за величиною. Його ділять між собою 3 країни: Малайзія, Бруней та Індонезія (індонезійська частина називається Калімантан). На малайзійській території Борнео розташовані штати Сабах та Саравак. Обидва вони примітні багатою та унікальною флорою та фауною, чудовими білими пляжами, мальовничими островами біля узбережжя, а також різноманітними племенами з самобутньою культурою. У Сабасі більш розвинена туристична інфраструктура. Це місце сподобається як любителям «матрасного» відпочинку, так і шукачам пригод.
Найкращий час для відвідування Борнео – квітень-жовтень.
З Куала-Лумпура до Кучінга і Кота-Кінабалу можна долетіти літаком.
 

Головне, заради чого варто приїхати на Борнео, це первісна тропічна природа. Джунглі цього острова вважаються одними із найдикіших місць на Землі.
 
ГОТЕЛІ
Готелі Борнео - 4 * і 5 *. Кожен готель має велику територію, безліч додаткових послуг та розваг.
 
Проживання в готелях Борнео дешевше, ніж на інших курортах Малайзії, хоча за рівнем та комфортом вони нічим не відрізняються.
 
ПЛЯЖІ
Нескінченні піщані пляжі захищені від хвиль кораловими островами.
Безліч островів розсипане вздовж усього узбережжя Сабаха, до них постійно курсують моторні човни та невеликі катери. Більшість готелів не мають власних пляжів, і постояльці виїжджають засмагати і купатися на острови: найближчі (3-5 хвилин у дорозі) або віддалені (до півгодини в дорозі).
Найкращі пляжі в Сараваку знаходяться за 35 км на захід від Кучінга. Один з них – Damai Beach – розташований навпроти гори Сантубонг.
 
ЕКСКУРСІЇ 
Національний парк Кінабалу біля однойменної гори, найвищої у Південно-Східній Азії; заповідник орангутангів у Сепілоці; печерна система в Нулу - одна з найдивовижніших на планеті. На моторному човні можна здійснити екскурсію унікальними мангровими заростями.
 
РОЗВАГИ
Сабах та Саравак – ідеальні місця для любителів активного відпочинку. Морські парки з найбагатшою флорою та фауною, коралами – справжня знахідка для дайверів. Тут можна зайнятися віндсерфінгом, покататися на водних лижах, каное, катамарані, попірнати з маскою та трубкою, порибалити, сплавитися річкою Падас (для професіоналів).