о. Хвар

Хвар - найдовший і сонячний острів Адріатики. Він розташувався поруч із материковими містами Дубровником і Сплітом і пов'язані з ними катерами. Маленькі середньовічні міста, численні бухти та плантації лаванди, запах якої відчувається всюди, субтропічна рослинність та м'який клімат – все це робить острів Хвар одним із найпривабливіших місць відпочинку в Хорватії. Серед найбільш розвинених туристичних центрів — міста Хвар, Єлса, Врбська та острови Паклени.
Головне місто острова - Хвар - має розвинену мережу готелів, ресторанів, таверн та клубів. Тут збережено унікальну історичну спадщину.
Йєлса приваблює пляжами, великою готельною базою, а також спортивним життям.
Врбська має одну з сучасних гаваней для яхт. Тут знаходиться єдиний на Адріатиці Рибальський музей.
Паклени - улюблене місце яхтсменів, а також шанувальників пляжного відпочинку.
 
ГОТЕЛІ
В основному готелі острова (4*) розташовані близько до берега. Частину з них нещодавно відреставровано.
 
ПЛЯЖІ
Пляжі галькові, дрібногалькові та піщані. Невеликі, частково вкриті лісом острови Паклени, з пляжами з піску та гальки облюбували нудисти.
 
ЕКСКУРСІЇ 
Головне місто острова – старовинне місто Хвар. Тут представлені численні пам'ятки історії та архітектури. У Хварі знаходиться найдавніший громадський театр у Європі, збудований у 1612 р., а також з визначних пам'яток — кафедральний собор у стилі Ренесансу, оригінальна дзвіниця, багата ризниця та картинна галерея з полотнами старих майстрів.
Руїни найстаріших оборонних стін та форт поета Петара Хектаровіка.
 
РОЗВАГИ
Можливості для спорту дуже різноманітні: можна зайнятися тенісом, баскетболом, водними видами спорту, зіграти у боулінг, покататися велосипедом. Скелясте дно приваблює любителів дайвінгу.


На острові гарні умови для віндсерфінгу. У Хварському каналі (між островами Брач ​​та Хвар) вітер посилюється завдяки природним пасткам.