о. Мадейра

Острів Мадейра - найбільший в однойменному архіпелазі в Атлантичному океані. Все острова архіпелагу - це вершини підводних вулканів. Острів Мадейра називають квітучим садом в океані - за буйство яскравою екзотичної рослинності. Тут знаходиться реліктовий лавровий ліс Лаурісілва - найбільший вічнозелений ліс в світі.
Купатися в океані можна цілий рік. На берегах Мадейри розташовані бальнеологічні центри зі спеціальними драбинками в океан.
Головне місто і порт острова Мадейра - Фуншал - живописно розташувався в бухті в оточенні гір. Тут пропонується феєрверк різноманітних розваг, а також музеїв, історичних і природних пам'яток.
Ще один острівець архіпелагу - Порту-Санту. Його самітність і спокій, чудові піщані пляжі по достоїнству оцінять закохані пари і сім'ї з дітьми.
 

Переліт з Лісабона на Мадейру займає менше 1,5 годин.
 
 
ГОТЕЛІ
На Мадейрі переважають готелі 4 * і 5 *. Можна поселитися в невеликих приватних віллах або старовинних садибах. Популярний відпочинок в КІНТО - викуплених у власників багатьох приватних садибах, переобладнаних під готелі. КІНТО розташовуються високо на схилах і оточені тропічними парками.
Готелі переважно знаходяться на південному березі, в Фуншале і його околицях. У більшості з них є спа- або талассоцентр.
 

Всі готелі Мадейри, розташовані на першій лінії, мають спеціально обладнані спуски і невеликі бетонні або галькові пляжі.
 
ПЛЯЖІ
Береги Мадейри круті і скелясті, пляжі розташовані в тихих бухтах, море тут спокійне і чисте.
На Порту-Санту (куди можна дістатися з Мадейри на поромі) - пляжі з тонким золотавим піском, який має цілющі властивості.
 

Популярні природні басейни Порту-Моніж, утворені в скельній породі.
 
ЕКСКУРСІЇ
Проводяться екскурсії «Тропічні сади», в традиційну рибальське село Камара-де-Лобуш, в містечко Камаша, де знаходиться фабрика з виробництва плетених виробів. Можна відвідати фольклорний вечір з вечерею.
У місті Віла-Балейра на Порту-Санту зберігся будинок, в якому жив Христофор Колумб.
 
РОЗВАГИ
Для любителів активного відпочинку - скелелазіння, прогулянки на гірських велосипедах, верхова їзда, теніс, гольф, водні лижі, віндсерфінг, серфінг, підводне плавання і вітрильний спорт, спортивна риболовля, польоти на параплані.
Можна відправитися на морську прогулянку, в аквапарк, ботанічний сад, Сад орхідей.
На Мадейрі і Порту-Санту проводиться маса яскравих фестивалів. Так, в 2012 р пройде Джазовий фестиваль Фуншала (липень), Винне ралі Мадейри (серпень), Фестиваль вина Мадейри (серпень-вересень).
Чудовими панорамами Мадейри можна помилуватися, піднявшись на одному з численних підйомників, по канатній дорозі або зробивши вертолітний прогулянку.
У Фуншале є казино, диско-клуби, безліч ресторанів.
Справжню мадеру, якої проводиться не так багато, неодмінно варто продегустувати на її батьківщині - Мадейрі.