о.Ява

Ява, один із найвідоміших островів архіпелагу, за щільністю найбільш густонаселений у світі. На острові не варто шукати пляжних курортів, сюди їдуть за екскурсійкою. Тут знаходяться мальовничі національні парки, збереглася величезна кількість храмів, святилищ, мечетей та палаців, а також процвітають оригінальні народні промисли — батик, робота зі срібла та золота, збройова справа.
 

Екстремали їдуть на Яву спостерігати за діючими вулканами (На острові зі 120 вулканів 30 діючих).
 
ЕКСКУРСІЇ 
У столиці країни Джакарті варто подивитися: Національний монумент (Монас) - символ міста - 137-місцевий мармуровий обеліск; Національний музей, що містить колекції національних костюмів, музичних інструментів, географічних карт, індонезійських предметів побуту; Музей Ваянга - колекція ляльок та масок з усієї Індонезії; Палац Султана; музей Бахарі з оглядовою вежею; старовинний порт Сунда-Келапа та китайський район Глодак із найстарішим храмом міста – Цзіне-Юань.
Центральна Ява є великою культурною цінністю. Тут знаходиться найбільший у світі буддійський храмовий комплекс Боробудур, храм Прамбанан – найбільший у світі храм індуїста.
 
Екскурсії в ботанічний сад у Богорі, національний заповідник Уджунг Кулон.
 
На багато вулканів організуються сходження: острів-вулкан Кракатау, найактивніший Мерапі, наймальовничіший Бромо, найвищий Семеру, кратер вулкана Кава Іджен, де знаходяться сірчані копальні та озеро з концентрованою кислотою.
 

У центрі Джакарти, в музеї Сонобудойо щовечора, окрім неділі можна переглянути виставу Ваянг-Куліт (театр тіней).