Одеса
Пляжний курорт

Одеса - один з найстаріших і найпопулярніших в Україні курортів. З'єднання морського і степового клімату, велика кількість сонячних днів, унікальні солоні водойми - все це створює виняткові умови для лікування захворювань і зміцнення здоров'я. Пам'ятники архітектури, багата історична та культурна спадщина, неповторний одеський колорит і численні розважальні заклади незвичайно привабливі для туристів.
 
ГОТЕЛІ
Спектр місць розміщення надзвичайно широкий - готелі від 2 * до 5 *, приватні пансіонати і санаторії, квартири. Готелі в основному зосереджені в центрі міста, в районі Аркадія, а також на приморській території 8-10-й станції Великого Фонтану.
 

У бюджетних готелях часто не буває гарячої води, трапляються номера без вікон.
 
 
КЛІМАТ
Клімат Одеси помірно континентальний, з м'якою зимою. з теплим, а часом жарким, влітку. Але завдяки морському бризу спека переноситься легше. У році більше 290 сонячних днів.
Купальний сезон починається в червні і триває до вересня. Середня температура води моря влітку - +22 ° C, в Куяльницькому лимані - + 28-30 ° С.
Середня температура повітря:
Жовтень +11 ° С
Листопад +6 ° С
Грудень +1 ° С
Січень -1 ° С
Лютий -1 ° С
Березень +3 ° С
Квітень +12 ° C
Травень +19 ° C
Червень +23 ° C
Липень +26 ° C
Серпень +26 ° C
Вересень +21 ° C
 
ПЛЯЖІ
В Одесі в основному піщані пляжі. Є також кам'яні і з бетонними плитами.
Є пляжі муніципальні (безкоштовні) і орендовані (платні). Останні - з чистим просіяним піском, шезлонгами, барними стійками, душем, дитячими атракціонами.
Натуристський пляж в Одесі знаходиться майже в центрі міста, між курортними зонами Дельфін і Аркадія.
 

Практично всі одеські пляжі знаходяться поруч з парками, в яких можна сховатися від спекотного сонця.
 
 
ЛІКУВАННЯ
В Одесі та поблизу міста розташовані бальнеогрязьові, бальнеокліматічеськіє і кліматичні приморські курорти: Куяльник, Лузановка, Хаджибей, Лермонтовський, Аркадія, Великий Фонтан, Чорноморка, Кароліно-Бугаз, Затока, Приморський, Лебедівка, Мала Долина.
До лікувальних факторів належать лікувальні мулові грязі, ропа лиманів, морські і штучні мінеральні ванни на морській воді (вуглекислі, сірководневі, радонові, кисневі, азотні), морські купання, сонячні та повітряні ванни, виноградолікування.
Тут лікують хвороби органів травлення, опорно-рухового апарату, серцево-судинної, дихальної, сечостатевої, ендокринної, центральної і периферичної нервової систем.
 

Грязі Куяльницького лиману по лікувальній дії можна порівняти лише з грязями Мертвого моря.
 
 
ЕКСКУРСІЇ
Можна побувати на оглядовій екскурсії по місту, в катакомбах, Оперному театрі, порту, на тематичних екскурсіях: «Одеса - місто різних релігій», «Одеса - архітектурна перлина біля Чорного моря», «Єврейська Одеса», «Одеса кримінальна», «Літературна Одеса »та інших.
Пропонуються поїздки в Вилково, Білгород-Дністровський, в села Кулевча, Петрівка, на Тилігульський лиман, в Долину троянд, а також винні тури з дегустацією.
 
РОЗВАГИ
Риболовля, гольф, боулінг, катання на велосипедах, морські прогулянки.
З дітьми можна відвідати зоопарк, дельфінарій «Немо», океанаріум, аквапарк «Посейдон», цирк, дитячий розважальний комплекс «Ігроленд».
1 квітня в місто з'їжджаються гості на «Гуморину».
Найбільший в Україні речовий ринок «7-й кілометр» розташований на відповідній відстані від Одеси, якщо їхати по трасі в бік Іллічівська. Ціни тут найнижчі по країні, так як товари потрапляють на ринок прямо з порту, з мінімальними накрутками. Один з найбільш великих ринків в Європі «Привоз» - символ Одеси - відкритий щодня, крім понеділка.
Культурне дозвілля можна організувати в театрах, музеях, що славляться своїми традиціями, галереях.
Навіть самий прискіпливий завсідник розважальних закладів не буде розчарований одеським пропозицією: нічні клуби, дискотеки, ресторани, бари, паби.
 

Серед киян популярний вікенд в одеських клубах і ресторанах.