Охрид

Місто Охрид розташований на північний захід від столиці Македонії Скоп'є, на східному березі Охридського озера. Назва міста - від слов'янського "А-хрідая" і означає «на гряді», тобто «на горі». Ім'я місто отримало в 861 р, коли був завойований болгарським князем Борисом-Михайлом. Сучасний Охрід побудований на місці стародавнього міста Ліхнідос, який за часів Римської імперії охороняла найкоротший шлях Віа Егнатія, що з'єднує Адріатичне і Егейське моря. Під владою Візантії Охрід став єпископальним центром Македонії, саме в цей час було побудовано велике число церков, інші з них - при сербському правлінні в пізньому середньовіччі. Вважається, що саме в Охриді створювали слов'янську писемність уродженці стародавньої Македонії брати Кирило і Мефодій.
 
Сучасний Охрід - центр туризму і кліматичний курорт, його часто називають "Єрусалим на Балканах" через величезної кількості археологічних пам'яток старовини, серед яких - руїни античного театру, де за часів Римської імперії билися гладіатори. Старе місто піднімається від центральної пішохідної вулиці Світи Климента Охридського, до церкви Світи Климент і фортеці. Охридское озеро, жемчежіна Македонії, лежить на висоті 695 м, має площу 358 кв. км, глибина місцями досягає 289 м. Третя частина озера належить Албанії, до Македонії відноситься найкрасивіша, мальовничими горами, частина озера. Узбережжя одного з найчистіших озер Європи і найдавніших озер світу забудовано санаторіями, готелями і кемпінгами.
 
Купальний сезон триває з травня по жовтень, температура води влітку: у берега - 24-26 ° С, на глибині - +21 град.С. На прилеглих до озера схилах хребта Галічіца створений однойменний Національний парк. Стародавнє місто Охрид і однойменне озеро визнані світовою культурною спадщиною і знаходяться під захистом ЮНЕСКО з 1980 року.