Олінда

Існує гарна легенда виникнення міста, в якій йдеться про те, що перший португальський емісар, посланий у цей район, був настільки зачарований красою цих пагорбів, що вигукнув «O linda...!» (Яке чудове місце!..). Таке ім'я було дано місту.
 
Назва повністю відповідає дійсності – Олінда розташована в одному з найпрекрасніших районів Бразилії. Безкраї океанські пляжі з білим піском, смарагдові пальмові гаї, невисокі пагорби з химерно порізаними вітром скелями та густою тропічною рослинністю, квітучі долини – це край дивовижної краси та гармонії.
 
Олінда цілий рік приймає туристів і, без сумніву, найкращий спосіб дізнатися та насолодитися її пейзажами – це піші прогулянки. Можна пройтися вузькими вуличками, вздовж яких стоять симпатичні будиночки в колоніальному стилі, пофарбовані в усі кольори веселки, побродити повз тихі церкви, посидіти в кафе на свіжому повітрі і зазирнути в маленькі магазинчики з химерними вивісками.
 
Прогулянку можна почати з площі ду Кармо (Praça do Carma), місця, де знаходиться обитель кармелітів (найдавніша в Бразилії, 1580 р.), і далі по вулиці Сан Франсіско до капели та монастиря Сан Роке (São Roque) з численними фресками, на яких зображені епізоди із життя Діви Марії (Virgen María). Повернувши на вулицю Біспо Котіньо (Rua Bispo Coutinho), Ви побачите семінарію та церкву Милосердя (Igreja da Misericórdia) – пам'ятники у стилі бароко XVI століття. Ця вулиця веде до площі Алто да Се (Alto da Sé), розташованої на пагорбі, звідки відкривається чудовий краєвид на океан та Ресіфі.
 
Церква Ігрежа да Се (Igreja da Sé) - перша парафіяльна церква на північному сході Бразилії, побудована в 1537 році. Навпроти неї у будівлі Єпископського палацу (Palácio Episcopal) відкрито Музей Священного Мистецтва, де зберігається колекція картин, присвячених історії міста. А ось найкраще місце для покупки сувенірів - це ринок Рібейра на вулиці Бернардо В'єйра де Мело (Mercado de Ribeira Rua Bernardo Vieira de Melo).