Балатон

Найбільше прісноводне озеро Центральної Європи - Балатон - привертає різними можливостями для відпочинку: від спокійного сімейного до активного.
Глибина озера в середньому 3 м, максимум - 12,4 м. Північне узбережжя Балатону - скелясте і кам'янисте, глибина значна і наростає досить швидко: в 20-30 м від берега вже досягає 2 м. У той час як південний берег пологий: на відстані 200-300 м глибина становить близько 1 м. Дно озера вкрите дрібним піском. Вода в Балатоні дуже чиста, але не прозора через вміст в ній планктону.
В околицях Балатону знаходиться безліч курортних містечок, в яких є свої невеликі озера і джерела з мінеральною водою. За автодорозі навколо озера його можна об'їхати за день. Всього 5 км відокремлює Балатон від ще одного популярного озера - Хевіз.
 

 
По картці «Балатон» можна отримати знижки в готелях, ресторанах та інших закладах, які обслуговують туристів на курортах озера.
 
КЛІМАТ
Клімат Балатону помірно континентальний. М'яка, злегка лужна вода озера з великим вмістом йоду і особливий південний мікроклімат створюють ефект відпочинку на морі. Через невелику глибину вода в озері добре прогрівається, влітку середня температура становить +22 ° C.
Середня температура повітря:
квітня +13 ° C
травня +20 ° C
Червень +22 ° C
Липень +25 ° C
серпня +24 ° C
Вересень +20 ° C
 
ЕКСКУРСІЇ
Прогулянка на теплоході на півострів Тихань, поїздки на озеро Хевіз, в Кестхей, в фортецю Шумега з лицарським турніром і «середньовічним» вечерею, в Тапольца з відвідуванням печерних озер і катанням на човнах, в Бадачоньтомай з дегустацією вина.
 

 
Використання моторних човнів на Балатоні заборонено - таким чином угорці дбають про екологію озера.
 
РОЗВАГИ
До послуг відпочиваючих вітрильний спорт, серфінг, теніс, міні-гольф, верхова їзда, велоспорт, стрільба, прогулянки на човнах. На Балатоні прекрасна рибалка, особливо багато судака. На північному узбережжі прокладено багато туристичних маршрутів в лісах і горах.
Щорічно в травні в Балатонфюреді проводяться змагання вітрильників, а в середині літа влаштовується «Бал Анни». Недалеко від містечка Капольч проходить фестиваль «Долина мистецтв», в Шиофоку - фольклорний фестиваль «Золота раковина» (липень).
У Балатонфюреді знаходиться аквапарк.
На узбережжі маса ресторанів і затишних традиційних трактирів.
 
ПІВНІЧНЕ УЗБЕРЕЖЖІ
Північний берег популярний серед любителів активного відпочинку на воді.
За Кестхея закріпилася слава культурного центру Балатону. Тут знаходиться палац Фештетич, який вважається найкрасивішим відновленим палацом Угорщини, Музей Балатону. У Кестхее зручні пляжі, звідси зовсім близько до озера Хевіз.
У тихому і затишному селищі Сіглігет збереглися останки фортеці, навколо яких розташовуються будинки під очеретяними дахами.
Місто Бадачоньтомай притулився біля підніжжя гори Бадачонь, відомого виноробного регіону. Тут є Музей вин, де можна покуштувати прекрасні місцеві сорти; ботанічний сад.
Єдиний на Балатоні півострів Тихань з унікальною флорою і фауною оголошений природоохоронною зоною. На Тіхані є Внутрішнє і Зовнішнє озера, стародавня церква. Найменша ширина Балатону якраз біля півострова - 1,5 км.
Курорт Балатонфюред відомий вже не одне століття. Вода його вуглекислих джерел зцілює хвороби серця, опорно-рухового апарату, нервової системи. А місцева кардіологічна клініка - одна з найбільших в Угорщині спеціалізованих клінік. Також це культурна столиця Північного узбережжя Балатону.
 
ПІВДЕННЕ УЗБЕРІЖЖЯ
Дрібне південне узбережжя Балатону забезпечує чудові умови для сімей з дітьми.
Шіофок - найбільше місто на південному узбережжі озера. Звідси звичайно відправляються екскурсійні круїзні теплоходи. Шіофок - батьківщина композитора Імре Кальмана, в його честь тут проводяться фестивалі. Простягнувся на 17 км пляж, відмінні можливості для активного відпочинку, дискотеки та інші місця розваг залучають в Шіофок молодь.
Балатонфельдвар з його чудовим пляжем і комфортабельним кемпінгом вважається одним з найкрасивіших курортів південного берега, він ідеально підійде любителям парусного спорту.
Дачні селища Балатонсемеш, Балатонлелле і Балатонбоглар сподобаються шанувальникам спокійного відпочинку.
Курорт Фоньод - це упорядковані дачні селища сімейного типу, хороші пляжі, розвинена інфраструктура.