ГреціяГреція

п-ов Пелопоннес

 ЕКСКУРСІЯ В ДРЕВНЮЮ ОЛІМПІЮ

Стародавня Олімпія, святилище, засноване кілька тисячоліть тому, тут шанувалися боги Гея, Кронос, Рея і Зевс. Крім релігійних обрядів раз в 4 роки в цьому святилищі проводились на честь Зевса найурочистіші Всегрецький змагання, відомі як олімпійські ігри. Під час проведення олімпійських ігор були заборонені війни і ворожі дії. З проголошенням Священного перемир'я з усіх міст в Олімпію приходило багато паломників.
 
Після завоювання римлянами Греції (146 р до н.е.) олімпійські ігри проводилися ще протягом багатьох століть. Право на участь в іграх отримали і римляни. Цей всегреческий сход повторювався без перерви в Протягом 1168 років. За цей час пройшли 293 олімпіади. З приходом на грецьку землю християнства роль святилища стала слабшати. В кінці IV ст. німецькі археологи витягли на світ з-під шестиметрового шару землі древнє святилище, з яким ви і познайомитеся в ході екскурсії. Ви побачите найстаріший в Греції храм Гери, на місці вівтаря якого запалюють тепер олімпійський вогонь, величні руїни храму Зевса Олімпійського, пройдете по місцях, де тренувалися і змагалися античні атлети.
 
У музеї Олімпії ви познайомитеся з прекрасною скульптурою, яка колись прикрашала храми і територію Святилища. В ході екскурсії ви дізнаєтеся про те, як тренувалися атлети, за якими видами спорту проходили змагання, про правила самих змагань, про процедуру нагородження атлетів і про багато іншого.
 
ЕКСКУРСІЯ В ПАТРЫ (ПАТРИ І ДРЕВНЯ ОЛІМПІЯ) 
Ваш шлях пройде через місто Патра, який є важливим морським портом, що зв'язують країну з Італією і з Іонічними островами. Це історичне місто з багатим минулим, батьківщина багатьох прем'єр-міністрів і відомих діячів мистецтва. Ви відвідаєте храм покровителя міста, Св. Андрія Первозванного, де зберігаються його мощі. Це найбільший православний храм на Балканах. Вам нададуть вільний час для огляду монастиря і прогулянки.
 
 
 
 
 
 
ЕКСКУРСІЯ В МІСТО ДЕЛЬФИ
Вибравши цю екскурсію, Ви поринете в міфологію та історію Стародавній Греції. Відвідайте батьківщину бога Аполлона і Діонісія, прогуляєтеся біля підніжжя величної гори Парнас, побачите мальовничий Коринфський затоку і сонячну долину, порослу оливковими деревами.
 
Залишивши позаду столицю Пелопоннесу, ми проїдемо по підвісному мосту Ріо Андіріо, одному з найбільш протяжних мостів Європи. Відвідаємо невелике середньовічне містечко Нафпактос з чарівною гаванню і Венеціанської фортецею 15 століття. У Дельфах Ви побачите святилище бога Аполлона, де загадкова Піфія пророкувала долі всім приходять від його імені.
 
Буде можливість доторкнутися до "Пупа Землі", побачити скарбницю афінян, де були знайдені перші ноти. Прогуляємося по стадіону, на якому в стародавні временя проводилися театральні вистави, пізніше перейшли в Дельфійські ігри. У цих місцях б'є Кастальский Ключ, який за легендою має омолоджуючий ефект.
 
На території Дельф знаходиться найбагатший археологічний музей Греції, де Ви зможете помилуватися античними статуями, серед яких унікальний бронзовий Візник 5 століття до н.е. Завершальною частиною екскурсійної програми буде прогулянка по сучасному селі Дельфи, в якій побачимо побут і життя віддалених куточків Греції.
 
ОГЛЯДОВА ЕКСКУРСІЯ ПО АФІНАМ З ВІДВІДУВАННЯМА АКРОПОЛЯ
Оглядова екскурсія по Афінах надасть вам можливість ознайомитися з життям унікального міста, де античність сусідить з Сучасний, церкви візантійської епохи з неокласицизмом минулого століття. Афіни - це місто дивовижної долі, одночасно найстаріша і наймолодша столиця Європи. Це місто, життя в якому почалася більше п'яти тисячоліть назад, був визнаним центром культури і мистецтва античного світу вже в той час, коли більшості європейських столиць не існувало зовсім на карті.
 
В ході екскурсії в числі багатьох пам'яток ви побачите «Евзони» - мальовничий караул Національної Гвардії Президентського Палацу, біломармуровий Панафінейський стадіон, на якому проводилися в 1896 році перші відроджені сучасні Олімпійські ігри, будівля Парламенту, могилу Невідомого солдата, будівлі Афінського університету, Академії наук, національної бібліотеки. Також екскурсія включає відвідини величного Акрополя з його чудовими храмами V ст. до н.е. Кажуть, що якщо ви не побуваєте на Акрополі, ви не зможете взагалі щось розповісти про своє перебування в Афінах. Саме тут, в одному місці, можна відразу побачити те, чим пишається Греція, то, що притягує тисячі людей з усього світу. Це Пропілеї, храм Афіни Ніки, величний Парфенон і - чарівність Акрополя - храм Ерехтейон.
 
Після екскурсії вам буде надано вільний час, під час якого можна прогулятися по Плаке - старому району Афін, надзвичайно привабливий і користується найбільшою популярністю у гостей столиці. Прогулянка по мощених вуличках цього історичного кварталу з її численними сувенірними крамницями, кафе і ресторанчиками доставляє масу задоволення відвідувачам міста, зачаровуючи приємними фарбами і архітектурою будинків неокласичного стилю.
 
КАЛАВРІТА
Перша частина екскурсії - це монастир Святої Лаври X століття, розташований в мальовничій долині на схилі гір. Він став центром національно-визвольної боротьби грецького народу, коли тут було піднято прапор Революції і вожді народного ополчення приносили клятву вірності біля ікони Божої Матері. У монастирі зберігаються Євангеліє - подарунок російській імператриці Катерини II, мощі святих, рукописні Євангелія на пергаменті і унікальна колекція старовинних книг.
 
Далі пропонується зупинка в селищі Калавріта з неодмінною церквою, головною площею і низкою кам'яних будинків. У Калаврії знову є привід згадати стародавні міфи - звідси можна зробити піший похід до водоспаду Мавронері, що вважається витоком річки Стікс, яку, як відомо, перетинали небіжчики перед тим, як потрапити в царство мертвих. Взимку Калавріта перетворюється в маленький гірськолижний курорт. Тут вам надається вільний час для прогулянок по селі.
 
Наступна зупинка - відвідування монастиря Мега Спілео (Великий печери). Це одна з найбільш відомих і стародавніх обителей Греції. Згідно з легендою в важкодоступній печері пастушка Єфросинія випадково знайшла чудотворну ікону Пресвятої Богородиці. Можливо, це одна з небагатьох збережених найдавніших ікон, які більше були схожі на рельєфні зображення античних барельєфів. Ікона зроблена з воску і смоли унікального дерева з сімейства фісташок - мастіхі і пов'язана з «першим іконописцем християнства» - євангелістом Лукою, проповедовавшим слово Боже в південній Греції разом з апостолами Андрієм і Павлом в I столітті н.е.
 
Стародавня ікона зберігається і сьогодні в монастирі. На цьому місці в IV столітті братами-монахами Симеоном і Федором була закладена обитель для ченців. Вона має велику кількість цінностей, тут знаходиться рідкісний стяг із зображенням трьох візантійських імператорів, цінний хрест і мощі святих.
Після екскурсії пропонується вільний час для самостійних прогулянок по монастирю або обіду. Повернення в готель.
 
АРГОЛІДА: ЕПІДАВР, МІКЕНИ И НАФПЛІОН
В ході екскурсії ви відвідаєте древнє місто Мікени. Гомер називає це місто «Златообільние». Відкриття мікенської цивілізації пов'язане з ім'ям Генріха Шлімана, який в ході розкопок підтвердив, що Троянська війна була реальною подією, а не просто легендою. На території археологічного комплексу ви оглянете чудові пам'ятники архітектури XVII-XIII ст. до н.е .: Левові ворота, купольні гробниці микенских царів і шахтний могильник, в якому Шліман виявив «похоронне золото».
 
Також ви побуваєте в стародавньому Епідавросе, який колись був Меккою медиків європейської цивілізації. І це не дивно, оскільки побудований був цей медичний центр самим Асклепием. Тут бог лікування сам і священнодіяв. У його честь проводилися свята, для яких було збудовано театр в IV ст. до н.е. Театр відрізнявся своєю чудовою акустикою і гармонійними пропорціями, він пережив греків, римлян, варварів, все землетрусу і інші обрушилися на нього стихійні лиха. У наші дні він став діючої сценічним майданчиком.
 
Також у вас буде зупинка в місті Нафпліон - це чудовий історичний місто і сучасний морський курорт, розташований на березі Іонічного моря. Він був побудований венеціанцями в кінці XVI - початку XVII ст. і в 1829 році став першою столицею вийшла зі складу Османської імперії Греції. Нафпліон відігравав велику роль в усі часи грецької історії завдяки своєму географічному розташуванню. Кожен крок тут - це історія. Завдяки тому, що місто завжди мав сильних покровителів, вдалося зберегти архітектурний стиль до наших часів. Тут поєднується архітектура всіх віків: венеціанські фортеці, турецькі мечеті (музеї), християнські церкви, неокласичні будівлі, бронзові і мармурові статуї героїв.
 
Нафпліон зачарує вас і запам'ятається вузькими пішохідними вуличками, яскравими вітринами магазинів, затишними площами, брукованими мармуровими плитами, великою кількістю квітів і прекрасним морським пейзажем. Його заслужено називають живим музеєм Греції. Треба відзначити, що це одне з найбільш відвідуваних туристами місць - щороку сюди прибувають півтора мільйона туристів.
 
ОСТРІВ ЗАКІНФ
Одна з улюблених запам'ятаєте надовго! Острів, що потопає в зелені, чудові піщані береги, блакитна морська вода, печери, розташовані над морем, саме тому боги Артеміда і Аполлон вибрали острів Закітос для свого відпочинку.
 
Відвідавши цю екскурсію, і ви зможете оцінити цей острів по достоїнству. Зробивши морську прогулянку на комфортабельному поромі тривалістю одна година, ви побачите столицю острова - місто Закінтос з безліччю шпилів, церков побудованих на острові венеціанцями в 15 столітті. Відвідавши монастир святого Діонісія, у вас буде можливість схилитися до мощів святого Діоніса, який прощає гріхи і є покровителем всього острова. Проїжджаючи мальовничі гірські села, ви потрапите в західну частину острова, де, зробивши морську прогулянку на катері, ви зможемо помилуватися блакитними гротами, відвідайте і викупаєтеся в бірюзових водах знаменитого пляжу навазі.
 
На зворотній дорозі після зупинки на обід, ви відвідаєте національний морський заповідник Греції, де з травня по вересень можна побачити гігантських черепах Каретта-Каретта, які припливають на острів раз на рік відкласти яйця в теплих пісках острова.