Параті

На південь від Ангра Дош Реіш на кордоні штатів Ріо-де-Жанейро і Сан-Пауло знаходиться місто Параті (280 км від Ріо). Заснований він був у 1630 р. Параті є найменшим із усіх колоніальних міст Бразилії. Кілька десятиліть тому до нього почали з'їжджатися скульптору та художники. Усі вони хотіли насолодитися колоніальною атмосферою міста. У такий спосіб Параті став богемним курортом. ЮНЕСКО взяла Параті під свій патронаж, як місто – культурне надбання людства.
 
Для шанувальників дайвінгу Параті – справжній рай. Професійні дайвери вже давно оцінили найчистіші прибережні води популярних островів Компріда, Ратош, Катінбау.
 
Параті - маленьке місто-музей просто неба. Час тут ніби застиг. Вулиці, будинки, церкви збереглися в тому ж вигляді, що й 200 років тому.
Найвідоміші пам'ятки міста – його церкви. Головний собор міста - Носса Сеньйора дос Ремедіос дивує своїм розкішним оздобленням. Перед церквою вимощена каменем велика площа. Ігрея-до-Розаріо – церква побудована для бідняків, найменша у місті. Найстаріший собор – храм Ігрея де Санта-Ріта, був збудований у 1722 році.
 
Кілька разів на рік у місті влаштовується Карнавал, під час якого життя у містечку завмирає.
 
Ну і, звичайно, численні пляжі в межах міста з чистою водою і добре розвиненою інфраструктурою. Крім того, за двадцять кілометрів від Параті є місця з безлюдними пляжами і незайманим атлантичним лісом.
Якщо ви хочете поринути в атмосферу Бразилії 17 століття, то вам обов'язково треба відвідати Параті.