Патан

Патан - одне з найдавніших поселень у долині Катманду, сьогодні це фактично передмістя столиці. Вузькі вулички та маленькі площі збереглися у місті із середньовіччя. Стара назва Патана, яка широко використовується і зараз, – Лалітпур ​​(«місто мистецтв»). За концентрацією пагод та храмів Патан порівняємо з Катманду.
 

Деякі туристи вважають за краще зупинятися в готелях Катманду, але і в Патані є висококласні та бюджетні готелі.
 
ЕКСКУРСІЇ 
Ступи Ашоки, Боудданатх — одна з найбільших і найстаріших буддистських ступ у світі, унікальний теракотовий храм Тисячі Будд, п'ятиярусна шихара Кумбешвар, храм Крішна Мандір, буддистський монастир Рудра Варна Махавіхар, площа Дарбар, включена до списку Всесвітнього культурного храм Джаганнарайя, прикрашені скульптурами Ганеш і Крішни міські ворота, святилище Хіранья Варна Махавіхар, єдиний в країні зоопарк. За 10 км від Патану знаходиться гора Пульчоук, на вершині якої розташований буддистський монастир, а біля підніжжя — Королівський ботанічний сад Годаварі.
 
РОЗВАГИ
У Патані багато розваг екологічного характеру: прогулянки джунглями, поїздки на слонах, на каное річкою.
У виробничому центрі Патану можна познайомитися з традиційним побутом та ремеслами.
Серед нічних закладів, відкритих для туристів, у Патані чимало дискотек, барів, ресторанів та казино. Можна подивитися виступи фольклорних танцювальних колективів та музичні шоу.
 

Майстри Патана славляться своїми роботами з металу. Тут можна придбати сувеніри з дорогоцінних металів та атрибути культу.