Пекін

Пекін — одна з найдавніших столиць світу, де збереглася найбагатша культурна спадщина. У мегаполісі сусідять вікова історія та ультрасучасна урбаністика. Мало яке місто може похвалитися такою кількістю пам'яток культури, зібраних в одному місці, як Пекін.
Міжнародний аеропорт Шоуду знаходиться за 28 км від міського центру.
 

З можливих незручностей у місті багатолюдність, тіснота, проблеми з екологією.
 
ГОТЕЛІ
У Пекіні є готелі як із зірками (причому вони відповідають своїй категорії), так і некласифіковані.
У готелях 4–5* сніданки представлені як добротного шведського столу, а готелях 3* — дуже скромні. Але голодними туристи не залишаться, тому що в ресторані при готелі можна замовити те, чого душа забажає.
 
Персонал володіє англійською мовою, а в деяких готелях – і російською.
 
 
КЛІМАТ
Клімат Пекіна континентальний мусонний. Чітко виділяються 4 пори року: коротка вітряна весна, довге спекотне літо, прохолодна сонячна осінь та довга холодна зима. Перепади між денними та нічними температурами становлять близько 10 °C. Осінь, зима та весна - сухі сезони.
Погоду у Пекіні задають весняні та літні мусони. Провесною північно-західні вітри з пустелі Гобі огортають місто хмарами жовтого пилу. Влітку південно-східні вітри з океану спричиняють сильні зливи. Загалом літо у Пекіні спекотне та вологе. А з середини вересня по листопад стоїть ясна прохолодна та дуже приємна погода. Навесні та восени погода, як правило, суха.
Середня температура повітря:
жовтень +13 °C
листопад +5 °C
грудень –2 °C
січень –4 °C
лютий –1 °C
березень +6 °C
квітень +19 °C
травень +25 °C
червень +29 °C
липень +30 °C
серпень +29 °C
вересень +25 °C
 

Вересень-жовтень із приємною погодою – найкращий час для відвідування Пекіна.
 
 
 
ЕКСКУРСІЇ 
Заборонене місто (імператорський палац Гугун), храм Неба, храм Конфуція, ламаїстський монастир Юнхегун, парк Бейхай, площа Тяньаньмень, пантеон Мао Цзедуна, Літній імператорський палац Іхеюань поруч із Пекіном.
Неподалік китайської столиці знаходяться могили імператорів династії Мін, монастир Таньчжеси. З Пекіна в рамках одноденної екскурсії доступні 4 ділянки Великої китайської стіни.
 
РОЗВАГИ
Любителі шопінгу обов'язково відвідують Ванфуцзін — найбільшу торгову вулицю столиці, Шовковий та Перлинний ринки, оптово-роздрібний ринок Яболу (останнім туристи не мають проблем з російською мовою). Є також нічні ринки.
З дітьми можна сходити до зоопарку, океанаріуму, цирку. Ботанічний сад порадує любителів природи. Крім того, щорічно у парку Бейхай у листопаді відбувається виставка хризантем, які вважаються квітами Пекіна.
Культурне дозвілля представлене театрами (у тому числі Пекінською оперою), концертами співаків та танцюристів, виступами народних майстрів у чайних, виставками.
Хоча китайська столиця — не нічне місто, тут все ж таки можна знайти розваги: ​​бари, кафе, нічні клуби. Вони зосереджені на вулиці Санлітан, у західній частині парку Чаоян, Хоухай.