Пенджаб

Пенджаб у перекладі з перської означає «п'ятиріччя». На зорі історії людства в долинах п'яти річок (сучасні Беас, Раві, Сутледж, Ченаб та Джелум) сформувалася індійська цивілізація. Епос «Махабхарата» поміщає Пенджабської рівнині битву Пандавов і Кауравов. У ході розділу "британської" Індії 40% території Пенджабу залишилися в Індії, решта увійшла до складу Пакистану. Сюди їдуть вивчати історію та багатонаціональну культуру, знайомиться з архітектурними пам'ятками.
 

Найкращий час для відвідування Пенджабу – з жовтня по листопад та з лютого по березень.
 
ЕКСКУРСІЇ 
Амрітсар - центр сикхської релігії. Це місто знаходиться поряд із пакистанським кордоном. Його основна пам'ятка – головна святиня сикхів Золотий храм, розташований у центрі «Озера безсмертя», вода якого вважається цілющою.
У селі Аттарі на прикордонному пункті на кордоні з Пакистаном щовечора влаштовується шоу закриття кордону.
Столиця штату Чандігарх відома своєю сучасною архітектурою.
У місті Сірхінда - сади Аам Кхас Багх. Анандпур Сахіб - святе місто сикхів.
 
РОЗВАГИ
Пенджаб відомий своїми фестивалями. Rural Sports - триденний фестиваль з гонками на волових упряжках та іншими сільськими змаганнями та розвагами. Проходить він у лютому у місті Кіла Раїпур.
Basant - фестиваль культури в Патіалі: народні пісні, танці, змагання та запуск літаючих зміїв. Також відбувається у лютому.
У березні фестивалем Holla Mohalla в Анандпур Сахібі сікхи відзначають заснування сікського братства Хальса.