Петра

Стародавнє місто Петра розташоване на півдні Йорданії, в долині річки Сік, в оточенні скель. Його називають одним із нових семи чудес світу, адже місто вирубане прямо в скелях набатейцями — арабським племенем. У Петрі зберігся комплекс усипальниць, святилищ, храмів, житлових будинків, палац Аль-Хазна (скарбниця), Римський амфітеатр, монастир Ад-Дейр. Тут знаходяться найцікавіші Археологічний музей та Набатейський музей. Залежно від часу доби скелі забарвлюються у рожевий, темно-червоний, пурпуровий чи оранжевий колір. Щоб побачити Петру у всій красі, треба щонайменше 3 дні.
В рамках одноденної екскурсії туристи оглядають так звану Велику Петру, екскурсія якою триває близько трьох годин.
Особливе видовище – нічна Мала Петра при свічках. Подібні шоу влаштовується 3 рази на тиждень (у понеділок, середу та п'ятницю, але лише за хороших погодних умов).
Одноденний квиток у Петру коштує 50 динарів, 2-денний – 56 динарів, 3-денний – 57 динарів.
З Петри можна з'їздити в заповідники Дана та пустелю Ваді Рам.
 

Найкращий час для відвідування Петри — ранок або передзахідний час, коли сонце підсвічує і посилює дивовижний природний колір скель.
 
ГОТЕЛІ
Щоб зберегти унікальну пам'ятку, вся туристична інфраструктура зосереджена не в самій Петрі, а в містечку Ваді Мусса, що знаходиться поруч. У місті знаходяться готелі в основному 2-3 *, є і 4-5 *, зі світових мереж - розкішний Movenpick Resort Petra, розташований біля самого входу в Петру і Petra Marriott 5 *, що знаходиться на горі, над давнім містом.
 
ТРАНСПОРТ
До міста заборонено в'їзд автотранспорту. Відстань від головного входу до входу в ущелину Сік (приблизно 1 км) можна подолати пішки або коня, яку згодом треба буде змінити на невеликий екіпаж, що курсує безпосередньо днем ​​ущелини. Коні, на яких пропонують покататися біля входу до ущелини Сік, включено у вартість вхідного квитка, але мало хто про це знає. Бедуїни, які їх супроводжують, все одно будуть клянчити якісь гроші, тому заплатити 2 динари буде цілком достатньо. По самій ущелині можна покататися або на коні, або на візку з візником, заплативши 20 динарів.
Для літніх туристів та туристів з обмеженими можливостями за незначну додаткову плату надається спеціальний дозвіл на поїздку в екіпажі по всьому стародавньому місту. Подорож на території Петри можна продовжити на віслюку або верблюді.
 

Карти і путівники Петром можна взяти біля головного входу. Крім того, можна скористатися послугами досвідченого гіда. На місці немає російськомовних гідів.