Пляжні курорти України

КРИМ
Крим - один з найпопулярніших курортних і туристичних регіонів України. Клімат з низькою вологістю є найбільш здоровим і корисним, особливо для людей з порушеннями серцево-судинної і дихальної систем.
Кожен курортний регіон Кримського півострова має свої особливості і спеціалізацію. Південний берег (Алушта, Ялта) славиться лікувальним мікрокліматом. Курорти Західного Криму (Євпаторія, Саки) - бальнеологічні. Феодосія відома мінеральною водою і лікувальною мулової брудом. Мікроклімат Судака підходить для лікування захворювань органів дихання нетуберкульозного характеру, серцево-судинної і нервової систем. У місті Старий Крим розташований санаторій протитуберкульозного профілю.
Приголомшливо красива і різноманітна природа, цілюще повітря, море, пам'ятники історії і культури, широкий діапазон цін на відпочинок дозволять знайти в Криму своє місце і вимогливому до сервісу мандрівникові, і туристу зі скромним бюджетом.
Провісником літнього сезону в Криму є травневі свята. Червень - час відпочинку школярів, пільговиків. Липень-серпень - високий сезон: все дуже дорого і переповнене туристами. При цьому сервіс часто залишає бажати кращого. Вересень останні роки - ще досить активний місяць для відпочинку. Хоча частково закриваються сезонні кафе і стає менше розваг, але вибір екскурсій все так же широкий.
Щорічно в Криму спостерігаються так звані згони, коли вітру забирають від берега у відкрите море прогріваються шари води, і на зміну їм з глибини піднімається холодна вода. При цьому температура моря за кілька годин може знизитися на 12 ° С. Передбачити появу сгонов не можна - вони трапляються як в червні, так і в вересні і тривають близько двох тижнів. Хоча завжди можна знайти ділянку узбережжя, де вода тепла.
 

Затребуваний Крим і як місце для ділового туризму. Тутешні готелі і пансіонати роблять особливий наголос на конференц-сервіс.
 
 
ПЕРЕЛІТ / ПЕРЕЇЗД
Прибути до Криму можна на літаку. Рейси Київ - Сімферополь здійснюють «Аеросвіт», «Міжнародні авіалінії України», «Львівські авіалінії». «Дніпроавіа» возить з Дніпропетровська до столиці автономії.
Прямі потяги до Сімферополя, Севастополя, Євпаторії, Феодосії та Керчі відправляються зі столиці і багатьох обласних центрів. Автобуси пов'язують міста півострова з Києвом, Харковом, Дніпропетровськом та іншими містами. З Сімферополя по всьому узбережжю відправляються маршрутки і автобуси. Час в дорозі в середньому займає 2,5-3 години.
 
АЗОВСЬКЕ УЗБЕРЕЖЖЯ
Азовське море омиває східні берега Криму, узбережжя Херсонської, Запорізької та Донецької областей. Впритул до моря підступають степу, а місцями - порослі очеретом плавні. Берегова лінія утворює плавні вигини, і тільки довгі піщані коси надають їй деяку изрезанность.
Велика кількість кіс - це одна з характерних особливостей берега Азовського моря.
 

Азовське узбережжя набуло репутацію місця для сімейного відпочинку з дітьми.
 
 
КЛІМАТ
Клімат Азовського узбережжя помірно континентальний і досить сухий, з тривалим сухим і спекотним літом. Літня спека пом'якшується бризами. Азовське море дрібне і тепле, на 3-5 ° С тепліше Чорного. Вода в прибережних лагунах прогрівається дуже швидко. Уже в середині травня вона досягає +20 ° С, а в розпал літа - +27 ° С (в легенях - до +30 ° С).
Середня температура повітря:
Квітень +13 ° C
Травень +17 ° C
Червень +20 ° C
Липень +24 ° C
Серпень +23 ° C
Вересень + 19 ° C
 

Щоб комарі не зіпсували враження від відпочинку, варто подбати про захисні засоби.