ПеруПеру

Пуно

Місто стоїть на березі найкрасивішого озера Тітікака, високогірного судноплавного озера у світі, що розкинулося майже на чотирикілометровій висоті. По берегах озера і на плаваючих островах, побудованих з очерету живуть індіанці Аймара. Вони зберегли традиційний спосіб життя, звичаї, вірування та національні костюми. На католицькі свята тут виконують до 300 різноманітних національних танців, які мають церемоніальне значення. Багато хто з них зародився ще в доколумбову епоху і був пов'язаний із сільськогосподарським календарем, виконуючись на честь сівби або збирання врожаю. Чималий інтерес становлять і давні похоронні вежі - Чульпас, розташовані Силустані - найдавнішому індіанському похованні в Перу.
 
Місто було засноване іспанцями у 1668 р. і нині є столицею однойменного департаменту. Ще його називають столицею перуанського фольклору. Багато хто з них зародився ще в доколумбову епоху і був пов'язаний із сільськогосподарським календарем, виконуючись на честь сівби або збирання врожаю.
 
Вражають танцювальні костюми, пошиті з яскравих тканин, прикрашені орнаментом та блискітками, доповнені химерними масками та зображеннями тварин. Кожне свято супроводжується національними мелодіями, що виконуються на індіанських флейтах «кено» та бамбукових свистульках «сампонія», барабанах та маленьких гітарах «чаранга». Пісні співаються під акомпанемент тріскачок та дзвіночків. Дуже популярний тут інкський інструмент вітру під назвою панпіпе, а також флейта «піруру», вирізана з кістки крила андійського кондору.