Раневей-Бей

Місто Раневей-Бей (Runaway Bay) розташоване на північному узбережжі Ямайки за 16 км від Очо-Ріос, і входить до складу округу Сент-Енн. Північне узбережжя острова було першою землею, яку побачив Колумб, першим поселенням іспанців на Ямайці та місцем народження відомого музиканта Боба Марлі.
 

Раневей-Бей – місто однієї вулиці, яка тягнеться вздовж дороги А1 на три кілометри, на сході з'єднуючись із курортом Сейлем.
 
КЛІМАТ
У Раневей-Бей майже цілий рік світить сонце. Зливи бувають у вересні та жовтні та переважно ночами.
 
ЯК ДІБРАТИСЯ ДО РЕНЕВЕЙ-БЕЙ
На автобусі з Монтего-Бей (вартість проїзду близько 2-3 ямайських доларів, час у дорозі 1 год 30 хв) та Очо-Ріоса (1-1.5 ямайських долара, 40 хв). Автобуси вирушають із площі, розташованої навпроти Patty Place. Автомобіль можна взяти напрокат на курорті Сейлем у пунктах прокату Car Rentals та Caribbean Car Rentals.
 
КУХНЯ
На ямайській кухні спеціалізуються ресторани Tek It Easy та Cardiff Hall Restaurant. Свіжі морепродукти можна скуштувати у Seafood Giant, де подають такі страви, як філе ставриди, запечене у фользі з бамією, шпинатом, рисом та горохом або креветки по-креольськи, а також тушковані з часником.
 
РОЗВАГИ, ЕКСКУРСІЇ І ПАМ'ЯТКИ
У Раневей-Бей розташований всесвітньо відомий нудистський курорт "Гедонізм III" (Hedonism III), який входить до ланцюжка готелів "Super Clubs" - Super Inclusive Resorts. Раневей-Бей є популярним місцем для пляжного відпочинку - місто здобуло славу серед любителів дайвінгу та водних та кінних видів спорту, а ще це справжній рай для любителів гольфу.
Неподалік від Раневей-Бей, біля міста Очо-Ріос розташовані водоспади Даннс-Рівер (Dunn's River Falls) заввишки 180 метрів, що входять до складу однойменного природного парку і стікають прямо в Карибське море. В Очо Ріос знаходиться марина, де зупиняються круїзні лайнери.
 
У містечку Найн-Майл (Nine Mile), розташованому в окрузі Сент-Анн народився і помер Боб Марлі, і тут знаходиться мавзолей з колекцією гітар, нагород і фотографій відомого ямайського музиканта.
 
У Сент-Енн збереглися руїни замку Edinburgh, розташованого в однойменному місті та внесеного до списку об'єктів національної спадщини Ямайки. Замок був побудований легендарним Льюїсом Хатчінсоном (Lewis Hutchinson), більш відомим, як «Божевільний майстер» або «Божевільний лікар з Единбурзького замку». Хатчінсон народився в Шотландії в 1733 р., а в 1760-і «лікар» прибув на Ямайку і став власником Единбурзького замку. Незабаром після його появи почали зникати мандрівники, останки яких, згідно з «легендою» Хатчінсон кидав у карстову вирву, згодом відому, як «Воронка Хатчінсона». І хоча правда про вбивства «Божевільного майстра» залишається спірною, він все ж таки був визнаний винним і страчений на Іспанській площі в 1773 році.
 
Примітним є так звані «Зелені печери» (Green Grotto), названі так через водорості, що покривають їх стіни. У печерах є озеро з кришталево чистою водою, а ще печери є домом для 9 із 21 видів ямайських кажанів.
 
Недалеко від Раневей-Бей у Дискавері-Бей є порт, споруджений іспанцями на згадку про висадку на острові Христофора Колумба 1494 року. Поруч із портом розташований парк Колумба (Columbus Park), що є музей просто неба — тут збереглися реконструйоване водяне колесо і старий цукровий завод.