ПеруПеру

Регіон Сьєрра

КЛІМАТ
У горах зазвичай прохолодно, температура коливається від 100С до 200С. Вночі можливе зниження температури до +50С. З кінця листопада до початку березня в сьєррі сезон дощів.
 
Одяг, що рекомендується: Куско і Пуно знаходяться високо в горах і погода тут дуже мінлива. Вдень пекуче сонце може стати причиною опіків, тому рекомендується носити капелюх з полями та користуватися сонцезахисним кремом. Увечері та вночі помітно холоднішає і Вам знадобиться теплий светр із альпаки, який можна купити на одному з численних ринків. Взуття рекомендується носити спортивне на рельєфній підошві для прогулянок гірськими стежками. Про всяк випадок захопіть із собою тонкий дощовик або вітровку.
 
Зона Сьєрра складає за площею близько 28% від усієї території країни і розташовується в центральній частині Перу, що займає могутні гірські вершини Анд. З південного сходу на північний захід цей регіон простягнувся на відстань від 240 до 400 кілометрів із середньою висотою близько 3600 метрів над рівнем моря. Тут знаходиться найвища точка Перу та одна з найвищих точок усіх Анд – гора Уаскаран (6768 метрів). На півдні перуанських Анд є вулкани. Найвищий із них – вулкан Місті (5822 метрів).
 
На рослинність внутрішньоандійських районів різко впливають висота, віддаленість від екватора та місцеві ґрунтово-кліматичні особливості. Тут є високогірні екваторіальні луки - парамос, і сухі гірські степи-пуно. Дуже поширені дернинні злаки - типчак, ковила, вейник, багато карликових чагарників з дрібним вічнозеленим листям.
 
Тваринний світ Сьєрри значною мірою постраждав від господарської діяльності. Найбільш характерні тварини – лама, альпака, уаріс, викунья, гуанако. Типовий мешканець Анд – могутній королівський кондор.