Рейк'явік

Рейк'явік - столиця «Країни льоду» Ісландії. Димлячі вулкани і гейзери, водоспади, ріолітової гори, фіорди, різнокольорові лавові поля і льодовики незмінно приваблюють туристів з усього світу.
 
Столиця Ісландії сильно відрізняється від будь-якого іншого європейського міста. Він відрізняється не тільки тому, що Рейк'явік (в перекладі - "Паруючий Залив") - найпівнічніша столиця світу, але ще й тому, що це один з найновіших міст, укорінених тільки в кінці XIX століття. Столиця Ісландії завдяки своїм безперервним вітрам і залежно від геотермічного тепла відома також і як "бездимний місто". Рейк'явік пишається своїми якостями сучасного європейського міста, так само, як своїм цікавим старим містом з чистенькими дерев'яними будівлями і рядами яскраво розфарбованих бетонних будівель. Майже всі цікаві місця знаходяться біля старого поселення.
 
Старе Місто є центром Рейк'явіка. На його території знаходяться парки, озера, ринки і музеї. Будь-яка людина, яка хоча б віддалено цікавиться скандинавської та ісландської культурою, повинен обов'язково відвідати Національний Музей, де виставлені релігійні та культурні реліквії і інструменти, які стосуються періоду колонізації. Дуже знаменито церковне ганок, споруджена приблизно 1200 років тому. На ньому в скандинавському стилі зображено батальну сцену, а біля основи вирізані зображення навігаційних і сільськогосподарських інструментів, моделі стародавніх рибальських човнів і хитрі фермерські пристосування. Безпосередньо позаду музею знаходиться інститут Арні Магнуссона, де можна побачити військові плащі з товстої бичачої шкіри. У будівлі зберігаються колекції рукописів, включаючи "Ланднамабек" і "Сага Нйелс". Вони були повернуті Данією в день незалежності Ісландії.
 
Сучасний Рейк'явік розстилається в східному напрямку від Старого Міста та представляє погляду кілька вартих уваги примітних місць, такі як Халлгрімскіркха, імпозантну церкву, яка нагадує гору, вивергає лаву. Хоча при вигляді такої споруди на розум може прийти слово "непоказний", насправді воно саме вражаюча архітектурна твір міста. Будівництво церкви почалося в кінці 40-х років XX століття і закінчилося в 1974 році. Її назвали на честь найвідомішого ісландського поета Холлгрімура Петурссон. Ви можете спокійно насолоджуватися її начебто застиглим, заповненим світлом інтер'єром, а потім на ліфті піднятися на вершину 75-метрової церковної вежі, звідки відкривається чудовий вид на місто. На галявині височіє статуя Леіфа Ерікссона, почитавшегося як "Син Ісландії, Відкривач Вінланда" (що вважалася Ньюфаундлендом або Лабрадором).
 
Центр "Вулкан" має досить сіренький екстер'єр, який, безумовно, не відповідає його суті. Тут можна побачити вражаючий документальний кінофільм про "життя" деяких найбільших вулканів країни. Серед інших демонструється удостоїлася нагороди кінострічка про народження вулкана Суртсей, чудесним чином ізвергнувшего лаву безпосередньо в море в 1963 році. Іншими визначними пам'ятками Рейк'явіка є чарівний ботанічний сад, популярний парк відпочинку і безліч музеїв, присвячених роботам провідних художників та інших творчих людей Ісландії.
 
Житло низького класу, недорогу їжу і товари за низькою ціною можна знайти тільки на схід від Старого Міста. Розважитися можна, відвідавши кінотеатри (фільми показуються на "рідному" мовою фільмів з ісландською субтитрами), культурні уявлення (театр, опера, симфонічний концерт, танці) і світлові шоу (саги, фантасмагоричні дійства про життя перших поселенців і вікінгів). Рунтур трохи нагадує Рейк'явік. Тут, на міських околицях, є місця для живої музики і дискотек.