Ресифе

КЛІМАТ
Спекотний, з грудня по березень температура повітря становить +40...+45°С, решта пори року - близько +35°С, крім зимових місяців (травень-серпень), коли повітря прогрівається до 25-30°С. З травня по липень – тропічні дощі (1-2 години на день), серпень – найвітряніший місяць. Вологість повітря протягом усього року – близько 70-80%. Температура води +25...+27°С.
 
Одяг, що рекомендується: тут Вам знадобиться літній одяг, головний убір і сонцезахисний крем. Рекомендується легке та зручне взуття.
 
Пляжі тут здебільшого досить широкі та впорядковані, щоправда, їхній єдиний мінус - таблички, що попереджають про небезпеку нападу акул. Насправді, це відбувається вкрай рідко і тільки в момент припливу.
1537 р. португальці заселили прибережну частину Пернамбуко. На рубежі XVI-XVII ст. Пернамбуко був найбагатшим штатом Бразилії завдяки плантаціям цукрової тростини, а Ресифе через своє географічне положення служив ідеальним портом для експорту цукру до Європи. Трохи пізніше на зміну цукру прийшла бавовна.
 
Через століття вторгнення голландців під проводом принца Маурисьо де Нассау (Mauricio de Nassau) започаткувало нову епоху в розвитку культури, мистецтва та архітектури. Незважаючи на те, що панування голландців тривало всього 24 роки, воно залишило глибокий слід у вигляді міста. Саме в цей час у Ресифе була заснована перша в Америці синагога, вона знаходиться на вулиці Bom Jesus.
 
Відома як «Бразильська Венеція», Ресифе довгий час була лабіринтом боліт та островів, які Маурісьо перетворив на канали. Сьогодні тут 39 мостів, зведених над каналами та річками, що ділить столицю штату на три основні острови.
 
Прогулянка історичними місцями міста починається з нульового кілометра, символічно відзначеного в Байру-до-Ресіфі. На протилежному березі Ви побачите незвичайну колону, що вінчає парк скульптур Франсіско Бренанда (Francisco Brenanda). Байру-до-Ресифе - найстаріший район міста, де можна прогулятися кількома історичними кварталами, що досить добре збереглися. Тут знаходиться голландський форт Брум (Brum).
 
Пройшовши мостом Понте Боарке де Маседу (Ponte Buarque de Macedo) через річку Капібарібе (Capibaribe) Ви опинитеся на Праса да Републіка (Praça da República). Тут розташована одна з найкрасивіших його будівель, побудована в стилі неокласицизму в 1850 - це театр Санта Ізабель (Santa Isabel). Не менш величними є й інші споруди XIX століття - резиденція губернатора, будівля суду та палац правосуддя. До речі, неподалік цього палацу знаходиться каплиця Дорада (Capela Dourada), яка, за переказами, містить більше золота, ніж будь-яка інша церква Бразилії, за винятком церкви Сан Франсіско де Салвадор (São Francisco de Salvador). Збудована у стилі бароко наприкінці XVII ст. францисканцями вона стала однією з найяскравіших зразків релігійної архітектури Бразилії.
 
За кілька кварталів від Театру Святої Ізабели (Teatro de Santa Isabel) знаходиться Будинок Культури (Casa da Cultura). Ця триповерхова будівля, яка тривалий час служила в'язницею, в 1975 р. вона була реконструйована і перетворена на ремісничий центр Ресіфі. Колишні камери перебудували на лавки, де можна знайти будь-які види виробів народного промислу, від кераміки до фруктових лікерів. Найбільший торговий центр має назву Shopping Recife.
 
Сувенірний ринок знаходиться на площі Боа Вьяж (Boa Viagem), він починає працювати після 17:00. До речі, саме ця площа по праву вважається найкрасивішою в Ресифі. Тут розташовані численні бари та ресторани, а також найвідоміші та найдорожчі готелі. Набережна та міський пляж тут – одні з найкращих у місті.
 
На площі Вісконде де Мауа (Praça Visconde de Mauá), навпроти Будинку Культури, з боку Центральної Станції, знаходиться Музей Поїздів (збудований у 1888 р.), який викликає великий інтерес у аматорів залізниць.
 
Близько 400 м-коду на південний схід, вниз по вулиці Т.Barreto, розташований Двір Сан Педро (Pátio de São Pedro), що складається з колоніальних будівель XVIII-XIX ст. навколо собору Сан Педро, збудований у стилі бароко.
 
У столиці штату Пернамбуко близько десятка різних музеїв. Але на особливу увагу заслуговує Музей північно-східного жителя Бразилії (Museu do Homem do Nordeste), де зібрана велика колекція з минулого: часів розквіту «цукрової ери» і найкраще з популярних мистецтв.
 
Ресифе ще називають столицею фрево - оригінальної музики та танцю із парасолькою. Цей танець є основним лейтмотивом карнавалу в Ресифе та Олінді, коли всі мешканці обох міст виходять на вулиці та беруть участь у святі.