ІталіяІталія

Рим

Рим має славу «вічного міста» ще з І століття до н. Зараз усі прагнуть потрапити в одне з найкрасивіших міст і найбільш відвідуваних столиць світу — зіткнутися з історією та культурою. Рим вважається ще й торговим раєм. Історичний центр Риму стоїть на 7 пагорбах. Тут можна побачити як райони з величними палацами та широкими алеями, так і вузькі вулички з маленькими церковками та старими будинками. У центрі Риму переважають стародавні споруди, а нові споруди частіше можна побачити у передмісті.
 
Дістатись з аеропорту до міста і назад можна на спеціальному електропоїзді Leonardo Express, що відправляється від вокзалу аеропорту (Stazione Aeroporto). Можна доїхати також електричкою, яка відправляється від Фьюмічіно (місто-супутник Риму, де розміщується аеропорт) з тих же платформ, що й експрес. До аеропорту можна дістатися ще й спеціальним автобусом компанії Cotral, або на таксі.
 

Однією з характерних рис Риму є наявність величезної кількості фонтанів різних форм і розмірів.
 
ШОПІНГ
Головна торгова вулиця столиці Італії – Віа-Дель-Корсо бере початок від площі Венеції. Від Віа-Дель-Корсо променями розходяться вулиці з сотнями магазинів: салонів найпрестижніших марок і лавок з досить доступними за ціною речами: Gianfranco Ferre, Gucci, Dolce & Gabbana, Valentino, Armani та багато інших.
Між площею Porta Portese і мостом Ponte Sublizio щонеділі на світанку відкривається блошиний ринок Пуїчі.
 
ЕКСКУРСІЇ 
Головні візитні картки міста – Ватикан, Колізей, Капітолій, Форум та фонтан де Треві. Місто переповнене старовинними храмами, палацами, віллами, парками.
Пантеон - храм, присвячений усім богам, що найбільш добре зберігся з усіх будівель стародавнього Риму. Катакомби - місце поховання ранніх християн.
 
Терми Каракали - найрозкішніші гарячі мінеральні ванни у стародавньому Римі.
 
Вілла Боргезе - великий парк із садами та музеями. Тут знаходиться Музей Боргезе, в якому розміщена колекція живопису і скульптури великих майстрів.
 
Ватикан – центр католицизму. Тут можна побачити найбільший у світі Собор Святого Петра та Сікстинську Капелу.
 

У Римі за відвідування музеїв та інших платних пам'яток потрібно додатково віддати 1 євро – такий міський податок. Натомість у всіх районах столиці, де є культурні пам'ятки, можна безкоштовно скористатися бездротовим Інтернетом.
 
РОЗВАГИ
Оперний Театр і багато менших театрів, а також величезна кількість нічних клубів, барів, літературних кафе та інших цікавих місць.
У кав'ярнях Tazza d'oro (напроти Пантеону) і Sant'Eustachio на однойменній площі між Пантеоном і Площею Навонною готують найкращу в Римі каву.
 
У районі Тестаччо знаходяться нічні клуби на будь-який смак.
 

Passeggiata - одна з розваг італійців. Це некваплива вечірня прогулянка вуличками міста, під час якої можна заходити у різні кафе та просто спілкуватися з людьми.