Ріо-де-Жанейро

Ріо-де-Жанейро - колишня столиця і найбільш відвідуване місто в Бразилії - розташоване на березі Атлантичного океану та бухти Гуанабара. Сьогодні це столиця однойменного штату. Шумний космолітичний мегаполіс Ріо знаходиться в постійному русі і вражає ультрасучасною архітектурою та злиднями фавел, розкішними пляжами та готелями, великою кількістю зелені та екзотичних квітів, музикою та танцями. У місті зосереджені головні пам'ятки країни та незабутні розваги.
 
КЛІМАТ
У Ріо-де-Жанейро завжди волого, з листопада до березня — спекотно, з квітня по вересень відносно прохолодно, часто йдуть дощі. У південній частині міста сильний вітер із океану приносить прохолоду. А за пагорбами, у північній частині, дуже душно. Навесні та восени, особливо у березні та жовтні, дощ може зарядити на тиждень.
Середня температура повітря:
жовтень +28 °С
листопад +29 °С
грудень +30 °С
січень +31 °С
лютий +32 °С
березень +32 °С
 
ГОТЕЛІ
Готелі в основному розташовані поряд з пляжами Копакабана, Іпанема, Леблон та Сан-Конрадо: 5 * - на першій лінії, 4 * - на першій і другій лінії від пляжу. Бюджетні готелі - на другій або третій лінії, за 3-5 хвилин ходьби від пляжу.
У Ріо-де-Жанейро практично всі готелі висотні, міського типу. На Копакабані розташовано готелів більше, ніж на Іпанемі та Леблоні разом узятих. Готелі на Копакабані – це переважно споруди 1960-х років. За цей час вони неодноразово ремонтувалися і зараз перебувають у чудовому стані. У районі Іпанема - сучасні елітні будівлі, там розташовані найдорожчі будинки в Ріо-де-Жанейро.
 

Готелі в Ріо-де-Жанейро на 20–50% дорожчі, ніж загалом по країні.
 
 
ПЛЯЖІ
Загальна довжина шикарних піщаних пляжів Ріо-де-Жанейро – понад 90 км. Вони тягнуться від центру до півдня міста цілою смугою. Рівні їм складно знайти не лише у всій Південній Америці, а й у світі. Найкращими вважаються Копакабана, Іпанема та Леблон. Пляж Урка краще відвідувати вранці. Фламенгу та Ботафогу – не дуже чисті. Пепіно Сан-Конраду - великий і красивий пляж, тут виступають артисти, також він підходить для серфінгу. Грумарі - найкрасивіший пляж із чудовими умовами для серфінгу. Барра та Тижука розташований неподалік фавел.
 
ЕКСКУРСІЇ 
Екскурсії у фавели, на Цукрову Голову, королівську резиденцію Петрополіс, на пагорб Корковадо з гігантською статуєю Ісуса Христа, до центру афро-бразильських релігій, гастрономічна екскурсія.
 
РОЗВАГИ
Любителі спорту можуть зайнятися рафтингом, у тому числі нічним, політати на параплані, гелікоптері, стрибнути з парашутом.
Щоб оцінити природні багатства, варто вибратися в Національний парк Тижука, круїз по затоці Гуанабара, Ботанічний сад.
За Ріо-де-Жанейро дотримується слава культурної столиці. У місті є широкий вибір виставок, музеїв, концертних залів, театрів.
На пляжах та площах у певні дні працюють різноманітні ярмарки. Найвідоміший із них — недільний ярмарок хіпі на пляжі Іпанема. Тут можна знайти скульптури з дерева та бронзи, картини, предмети зі срібла, порцеляну, сумки, одяг та взуття, меблі, килими та масу інших речей.
Ріо - це місто-свято нон-стоп. Нічне життя дуже різноманітне: безліч ресторанів, нічних клубів, музичних кафе, шкіл самби, дискотек, кабаре.
 

Карнавал у Ріо — один із наймасштабніших і найорганізованіших у Бразилії. 2011 р. він відбудеться 5–8 березня.